Добрива ввозити буде легше. Але не російські

Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Державною митною службою напрацювали новий механізм імпорту добрив в Україну, який запрацював на цьому тижні, розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час засідання «Зернового клубу УЗА».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Ми виділили з ринком умовно зелену, жовту і червону зону [ризику, тому що добрива можуть бути російськими]. Ми віддали цей список митниці. На скільки я розумію, вони в принципі з ним погодились», – сказав міністр.

Сольський зазначив, що новий механізм полягає в тому, що всі добрива, які імпортуються в Україну, мають бути умовно поділені на три групи ризику:

 • Не виробляються в Росії і тому не можуть мати російське походження.
 • Мають умовно невеликий ризик російського походження.
 • Мають більш високий ризик російського походження.
 • Сольський пояснив, що саме на третій групі повинні бути зосереджені митні перевірки.

  За словами міністра, водночас додаткові перевірки не будуть проводитися, якщо є документи, що підтверджують походження добрив, зокрема прямий контракт від виробника не з Росії. Також, митниця має припинити практику тотальних перевірок у лабораторіях і перейти до перевірок документації.

  Сольський зауважив, що за цим механізмом митниця має почати працювати вже з поточного тижня.

  Нагадаємо, що у січні щонайменше 12 тис. т мінеральних добрив з 20 різних партій, що прямували до України, були заблоковані на митниці без зрозумілих підстав та з порушенням норм Митного кодексу.

  Джерело: propozitsiya.com

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *