Дорога логістика та низька якість – фермери не хочуть експортувати яблука

Цього року виробники яблук в Україні долають ті ж самі проблеми, що й минулого – дорога вартість добрив, дефіцит робочої сили, дорога логістика, обстріли тощо.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Delo.ua. 

Минулий рік для садоводів був найважчим, адже фермери зіштовхнулись з масою проблем. Зокрема, через подорожчання ЗЗР та добрив, доводилось зменшити їх використання. В результаті це вплинуло на якість продукту, тому фермерам довелось здебільшого відправляти продукт на переробку.

«У багатьох випадках цей рік буде схожим за попередній. Будуть такі ж самі проблеми, тому ситуація на ринку стабільно важка», – каже CEO Ukrainian Agricultural Export Association Дмитро Крошка.

Передумов для відновлення галузі цього року очікувати не варто, адже виробництво  дешевшим не стало, і споживання свіжих яблук та ринок, найімовірніше, продовжать стагнувати.  За словами Дмитра Крошки, приблизно через два тижні починається масовий збір яблук нового сезону. В період збору стане зрозуміло, яким буде врожай, обсяги і ціна для кінцевого споживача.

Зазначимо, що ціна на минулорічне яблуко у липні цього року досягла найвищих показників. Перші літні сорти яблук нового врожаю на українському ринку також реалізують за високими цінами, при цьому не всі яблука мають преміальну якість.  Однак високі ціни на яблука не принесли виробникам додатковий заробіток, адже ключовий ріст вартості почався навесні цього року, коли основні об’єми яблук вже були продані. Тому високі ціни лише вдарили по гаманцю споживачів.

В цьому році деякі фермери також були вимушені економити на виробництві, зокрема на добривах. Це вплине на якість продукції, тому цей рік для виробників буде не менш важким, ніж 2022-й. 

«Я знаю, що деякі фермери економлять на виробництві, але вони з самого початку розраховували на те, що яблуко буде продаватись з низькою якістю. Таким виробникам експорт не цікавий», – коментує Крошка. 

Низька якість яблук не є єдиною проблемою при експорті. Так, через дуже дорогі логістичні витрати деякі фермери відмовляються експортувати яблуко. Адже собівартість продажу українського яблука досить висока. При цьому Україна може створити конкуренцію іншим країнам, але логістика дуже дорога, тому деякі виробники відмовляються експортувати продукцію. 

Наприклад, вартість перевезення контейнера яблук з України у два рази дорожче, ніж з Польщі. Відповідно, невідомо чи буде покриватись собівартість від продажу, тому з цих міркувань кожен фермер вирішить для себе, яким шляхом йти – експортувати товар чи ні. 

«Сьогодні така ситуація, коли бізнес живе одним днем і якщо є можливість відмовитись від експорту без втрат прибутку, то фермери будуть це робити, якщо є така можливість. Свою продукцію вони можуть продавати на локальних ринках, магазинах тощо», – зазначив Крошка. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *