Доручення Прем’єр-міністра з розблокування імпорту добрив виконується лише частково

Доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана першому віце-прем’єр-міністру Степану Кубіву, міністру фінансів Оксані Маркаровій, в.о. Міністра аграрної політики і продовольства Максиму Мартинюку та голові Державної фіскальної служби Олександру Власову сприяти розблокуванню імпорту добрив в Україну виконується лише частково. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-служба ВАР.

Відповідно до інформації Спілки агрохіміків України, наразі на митниці спостерігається суперечлива ситуація: митні пости на залізничних переходах почали розмитнювати деякі партії добрив, а у портах позитивних змін практично немає.

«Зараз ситуація йде по прямій схемі: відбираються проби, якась частина вагонів вже отримала сертифікати з результатами відбору проб, очікувано порушень не виявлено, і ці партії розмитнені. Частина товару була розмитнена без відбору проб. Але інша частина досі продовжує стояти. В портах ситуація ще гірша, ніж на сухопутному кордоні – позитивних тенденцій там майже не спостерігається», — зазначив голова Спілки агрохіміків України Сергій Рубан.

Всеукраїнська Аграрна Рада висловлює сподівання, що доручення Прем’єр-міністра України найближчим часом буде виконане у повному обсязі, і ситуація – остаточно врегульована, щоб нові партії добрив з країн – міжнародних партнерів України без перешкод ввозились в Україну. Адже подальше блокування імпорту добрив призведе до банкрутства компаній-імпортерів, ще більшого здорожчання добрив на вітчизняному ринку, зниження конкурентоспроможності аграріїв, зменшення врожаїв та погіршення якісного стану родючих ґрунтів.

Українська митниця з 7 грудня блокує імпорт усіх партій мінеральних добрив з Польщі, Литви, Казахстану, Білорусі, Болгарії, Узбекистану, Грузії, Туреччини. Станом на 20 грудня на кордоні було затримано понад 45 тис. тон мінеральних добрив. Загалом, було заблоковано більше 53% середньомісячного імпорту азотних добрив.

21 грудня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що взяв питання про блокування імпорту мінеральних добрив під особистий контроль.

У відповідь на звернення народних депутатів, надіслане за ініціативою ВАР, Прем’єр дав доручення першому віце-прем’єр-міністру, міністру фінансів, в.о. Міністра аграрної політики і продовольства та голові ДФС сприяти розблокуванню імпорту мінеральних добрив в Україну. «Прошу невідкладно розглянути по суті порушеного питання, у разі необхідності вжити відповідних заходів та про результати в установлений законом термін проінформувати народних депутатів України і Кабінет Міністрів», — йдеться у тексті доручення.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *