Дослідники із США порівняли додатки для визначення бур’янів

Дослідження Університету штату Мічіган показало, що 6 найпопулярніших додатків для визначення бур’янів у США правильно визначають лише від 11 до 67% рослин.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на striptillfarmer.com.

За словами дослідниці бур’янів Ерін Хілл, доктора філософії з Університету штату Мічиган, в цьому можуть допомогти програми для смартфонів Android та iOS.

«Вони часто можуть допомогти вам звузити рід і/або вид бур’яну, щоб ви могли визначити, як з ним найкраще боротися», — каже вона.

Більшість додатків просто вимагають, щоб ви сфотографували бур’ян або іншу рослину, яку ви хочете ідентифікувати. У відповідь ви не тільки отримуєте відповідний ідентифікатор, але й довідкові відомості про рослину, ареал її зростання та середовище існування.

У 2020 році Хілл порівняла шість додатків: PictureThis, PlantNet, iNaturalist, Seek, PlantSnap і LeafSnap. Усі шестеро могли впізнати барвінок. Але тільки PictureThis, PlantNet і iNaturalist змогли точно ідентифікувати золотушник, щавель жовтий, будяк і лопух звичайний. PictureThis дав найкращі загальні результати, але не зміг визначити сходи багаторічного осоту, вівсяниці високої або портулаку.

Восени 2021 року Хілл значно розширила свій огляд, залучивши 16 команд студентів, які вивчають навички ідентифікації рослин у її наукових лабораторіях із бур’янів у штаті Мічиган. Учасників попросили сфотографувати 10 рослин за їхнім вибором.

Кожна команда зібрала від 90 до 130 зображень, а потім завантажила їх у досліджувані програми: GardenAnswers, iNaturalist, LeafSnap, PictureThis, PlantNet, PlantSnap, PlantStory та Seek. Вони записали відповіді та порівняли їх із етикетками зразків у ботанічному саду. Відповіді вважалися частково правильними, якщо програма вказувала правильний рід, але неправильну назву виду, або якщо вона надавала кілька пропозицій, а правильна відповідь не була вгорі списку.

Результати, наразі опубліковані на сайті штату Мічиган, показують, що додатки правильно ідентифікували від 11 до 67% сфотографованих рослин — або 25-80%, якщо включено частково правильні відповіді.

«Трав’янисті бур’яни виявилися найскладнішими, оскільки багато додатків показали менше ніж 10% точності», – каже Хілл. Це не дивно, оскільки, щоб відрізнити один трав’янистий бур’ян від іншого, потрібно уважно оглянути шийки листя, суцвіття та інші частини структури рослини».

Який додаток посів перше місце? PictureThis очолив групу, успішно ідентифікувавши 67% із 130 рослин, сфотографованих у ботанічному саду Біла, включаючи 43% трав’янистих бур’янів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *