ДП «Укрхімтрансаміак» відновило транспортування і видачу аміаку, забезпечуючи аграріїв цим рідким добривом

Державне підприємство «Укрхімтрансаміак» відновило надання послуг з транспортування (переміщення, у тому числі з видачею з роздавальних станцій) аміаку рідкого магістральним аміакопроводом для потреб вітчизняного аграрного ринку. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ДП «Укрхімтрансаміак».

«Відкриваючи осінній сезон-2021, ДП «Укрхімтрансаміак» розпочало транспортувати і видавати аміак для потреб внутрішнього ринку, базуючись на раціональному й економічно обґрунтованому ринковому механізмі відпуску. Наразі ми активно працюємо, орієнтуючись на стандарти прозорості, відкритості, рівності та доступності для всіх зацікавлених сторін, — наголошує керівник держпідприємства Вадим Двойнос.

— Враховуючи об’єктивні чинники (інтенсивний розвиток аграрної галузі, високу ефективність рідких добрив, кліматичні умови тощо) інтерес до ринку рідких мінеральних добрива стабільно зростає упродовж останніх років (орієнтовано на 10% щороку), можна прогнозувати й зростання попиту на послуги, які надає держпідприємство. До слова, станом на сьогодні через роздавальні станції аміакопроводу сільгоспспоживачі уже отримали близько 4 тис. тонн рідкого аміаку».

Нагадаємо, раніше ДП «Укрхімтрансаміак» призупинило видачу аміаку контрагентам на внутрішній ринок у зв’язку з низкою об’єктивних факторів (надання послуг з транспортування й видачі аміаку на внутрішній ринок було повністю призупинено та не проводилося для жодного з контрагентів).

Зокрема, у вартість послуг з транспортування аміаку на внутрішній ринок було не враховано транспортування ділянкою аміакопроводу 13 189 м, яка пролягає через територію Луганської області, та була раніше передана ДП «Укрхімтрансаміак» у повне господарське відання згідно з наказом Мінекономрозвитку України № 2 від 04.01.2018р. Окрім того, востаннє тарифи на транспортування аміаку для внутрішнього ринку встановлювалися ще у 2009 році.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *