DroneUA вийшла на новий рівень співпраці з НУБіП

Тісна співпраця бізнесу та освітніх закладів забезпечує найбільш ґрунтовний і якісний розвиток аграрної галузі країни. Плідна робота обох сторін задля зрощення висококваліфікованих і затребуваних на ринку фахівців створює міцний фундамент для популяризації інноваційних технологій і швидкого їх впровадження у виробничі процеси, що в свою чергу сприяє відновленню економіки країни та її лідерству на світовій арені.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз DroneUA.

Офіційна співпраця DroneUA та провідного університету НУБіП України розпочалася ще у 2021 році, коли був підписаний Меморандум та відбувся запуск спільної навчальної програми «Агрохімсервіс у прецизійному агровиробництві». У 2022 році був зроблений наступний важливий крок – відкриття на базі університету «Академії Інновацій XAG» – сучасної лабораторії безпілотних рішень, яку укомплектували дронами-обприскувачами та супутніми інноваційними рішеннями бренду XAG з метою забезпечення практичної бази підготовки дипломованих фахівців.

У 2023 році міжнародна група компаній DroneUA посилила співпрацю з навчальними закладами України та виходить на новий рівень напрацювань із системним підходом та ініціювання спільних проектів. Зокрема, наразі на етапі запуску перебуває масштабний науково-дослідний проект з НУБіП. Він передбачає популяризацію безпілотних технологій у сільському господарстві шляхом проведення фахових лекцій, здійснення моніторингу польових умов і закладення в новому сезоні 2024 дослідних ділянок на посівах соняшнику, кукурудзи та ріпаку в господарствах університету. 

Наприкінці листопада зроблено перший практичний крок у рамках ініціативи – фахівцями DroneUA встановлено систему агромоніторингу із цифровою платформою IoT в господарстві НУБіП на Київщині.

Система складається із:

  • камери Farm Camera, що передає зображення в режимі реального часу, дозволяє перевіряти стан урожаю та контролювати всі сільськогосподарські операції та керується за допомогою ПК або смартфону;
  • приладу Soil Monitor, що здійснює моніторинг ґрунту за такими параметрами: температура, вологість, родючість на глибині до 50 см;
  • метеостанції Weather Station, що розроблена для вимірювання клімату на рівні поля та управління методами точного землеробства, завдяки відстеженню 7 метеорологічних факторів : температура повітря,кількість опадів, вологість повітря, барометричний тиск, швидкість і напрямок вітру, кількість світла;
  • джерела живлення Solar Panel, що має вбудований акумулятор і забезпечує автономне живлення системи та може працювати в дощову погоду протягом 15 днів поспіль.

Програмне забезпечення встановлюється на ПК або смартфон і забезпечує збір даних, візуалізацію та автоматизоване керування агроопераціями, надаючи рішення для інтелектуального сільського господарства, підвищення ефективності роботи та зниження витрат.

Система наразі вже фіксує стан поля за всіма вищенаведеними параметрами й отримані дані збираються для аналізу умов зимівлі озимих культур і прийняття ефективних рішень у наступному сезоні.

Після встановлення системи, представники DroneUA завітали до проректора науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку НУБіП, д.е.н., професора Вадима Ткачука. Разом із ним, а також завідувачем кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин, доктором с. -г. наук, професором, член-кор. НААН України Миколою Долею обговорили та погодили ключові вектори спільного проекту та подальші кроки. 

Керівництво НУБіП має надзвичайно прогресивний погляд на розвиток аграрної галузі країни та націлене на застосування найбільш сучасних технологій в українських господарствах, їх популяризацію, активне вивчення та наукове обґрунтування для подальшої інтеграції в освітню сферу, реформування навчальних програм і вдосконалення виробничих процесів вітчизняних господарств. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *