«Другий хліб»: цьогоріч на Волині врожай картоплі буде більшим, а ціна ― нижчою

Близько сотні фермерів і селян-одноосібників приїхали на поле поблизу селища Торчин Луцького району ― ділилися досвідом вирощування картоплі, розповів начальник відділу землеробства та технічної політики Департаменту агропромрозвитку Волинської ОДА Олександр Книш.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на volynpost.com.

Він розповів, що цього року на Волині посадили 80 тисяч гектарів картоплі, що на 5 більше, як торік.

«Цього року врожаї будуть ліпшими, ніж торік, але й ціна майже удвічі менша, 4-5 гривень за кілограм», ― каже Олександр Книш.

Майже 70 сортів картоплі на дев’яти гектарах поля поблизу Торчина вирощує фермер Володимир Шегедин. З його слів, випробовує різні технології вирощування, ділиться досвідом. Каже: в області картоплярством займаються переважно одноосібники.

«У нас на Волині люди вирощують від пів до двох гектарів. Але їх є дуже багато. Є цілі села, які садять умовно по два гектари, то село вирощує 200 гектарів картоплі. Це є серйозно», ― каже фермер.

15 років вирощує картоплю Оксана Пилипчук із Рівненщини. Каже: на Рівненщині більше йдуть сорти картоплі, щоб усередині були жовті, а не білі.

Хоче займатися картоплярством Святослав Шуляк з Іваничівського району. Нині вирощує зернові.

Рентабельність вирощування картоплі вища, як і вкладення у картоплю, ― розповідає чоловік. Приїхав подивитися на нові сорти, бо вважає, що у майбутньому покупець буде більш вибагливий, тому треба знайомитися з новими сортами картоплі.

Загалом в області щорічно вирощують більше мільйона тонн бульби, розповів начальник відділу землеробства та технічної політики департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Книш.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *