Експерти прогнозують найнижчий за останні 5 років врожай олійного льону

Обсяги світового виробництва олійного льону в майбутньому сезоні можуть знизитися на 17% і скласти всього 3 млн тонн, що стане найслабшим показником за останні п’ять років. Такий прогноз озвучили спеціалісти гамбурзької аналітичної агенції OilWorld (Німеччина). На їхню думку, зниження валового збору відбудеться на тлі скорочення посівних площ під культурою в ключових країнах-виробниках.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Украгроконсалт.

«Аграрії країн Північної Америки втратили інтерес до вирощування льону через посилення експортної конкуренції з боку РФ та Казахстану. Так, у Канаді посівна площа під олійною культурою скоротилася на 22% – всього до 0,25 млн га, що є найменшим результатом за більш ніж 20 років», – йдеться у матеріалах.

Як зазначають експерти, посіви льону зменшилися також у Росії та Казахстані, оскільки місцеві фермери переключилися на вирощування прибутковіших зернових та олійних культур.

Втім, галузеві фахівці розраховують, що спад виробництва буде нівельований високими перехідними залишками льону в Китаї після рекордного імпорту олійного насіння з боку Піднебесної (1 млн тонн у серпні 2022-липні 2023 р. проти 0,5 млн тонн роком раніше).

«Паралельно зазначимо, що погіршення перспектив світового виробництва олійної культури у 2023/24 МР разом із обмеженими запасами старого врожаю (насамперед у РФ та Казахстані) створять дефіцит пропозиції на глобальному ринку серед переробних підприємств у новому сезоні», – додали в OilWorld.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *