Для чого бізнесу потрібен VAT-номер

В країнах, де існує податок на додану вартість, необхідно отримати номер VAT (ПДВ). Він відрізняється від податкового номера, отриманого під час реєстрації. Присвоюється фізичним та юридичним особам, складається з різної кількості букв та цифр в залежності від місця отримання.

Кому необхідно отримати VAT-номер

Для забезпечення прозорості системи оподаткування використовують VAT-номер, який вказується на усіх документах, звітах, деклараціях. За цими цифрами можна відстежити суму податків, які повинна заплатити компанія. Здебільшого ці номери видають у європейських країнах, але така практика розповсюджена по усьому світу. Це полегшує процес ідентифікації, миттєво виводить необхідну інформацію.

ПДВ-номер присвоюється усім особам підприємницької діяльності в країнах, де діє система ПДВ. Обов’язковим він є при досягненні певного доходу. Це стосується осіб, які займаються:

  • продажем чи купівлею товарів;
  • наданням послуг;
  • імпортом;
  • іншими видами діяльності, передбачені законодавством.

Якщо це разова операція, то отримання номеру ПДВ не є необхідним. Дані положення стосуються компаній, які займаються підприємницькою діяльністю на постійній основі.

Як отримати VAT-номер

В різних країнах процедура отримання VAT-номеру відрізняється в залежності від місцевих законів та досягнення певних доходів. Для європейських країн поріг складає 10 тис. євро, на Кіпрі ця сума становить 15 тис. євро. Можуть знадобитися різні підтверджуючі документи про проведені операції, договір. Підставою для отримання номеру є також очікування високих доходів у найближчі часи. Відповідні органи надають відповідь у термін до 14 днів з присвоєнням чи відмовою та поясненням причин.

Подати заяву на присвоєння ПДВ-номеру можна онлайн в електронному кабінеті, заповнивши необхідні реквізити. Якщо компанія веде бізнес у декількох країнах, то треба отримати VAT-номер у кожній з цих держав.

Для запобігання шахрайства на сайті Європейської Комісії можна перевірити дійсність ПДВ-номеру та дані про компанію. Повна інформація доступна лише фахівцям й оберігається законом.

Міжнародна юридична компанія Азола з багаторічним досвідом консультує та супроводжує клієнтів на всіх етапах отримання VAT-номеру, допомагає у підготовці необхідних документів, вирішує спірні питання. Робота з фахівцями компанії Azola Legal Services – гарантія надійності та запорука стабільної діяльності.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *