Експерти розповіли про перезимівлю озимих зернових

Температура в найближчі два тижні не опуститься нижче 12 градусів, що безпечно для озимих. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНІАН.

Перезимівля озимих зернових культур проходить успішно, однак лютневі опади не компенсують дефіцит вологи на полях, повідомила на прес-конференції начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

“На сьогодні ми можемо говорити, що перезимівля озимих зернових проходить цілком успішно і все, що посіяно, має відновити вегетацію і дати врожай”, — сказала вона. До того ж, додала Адаменко, фахівці Гідрометцентру в різних областях взяли в теплих умовах зразки рослин з полів – результати показали практично нульову загибель. 

За її словами, у найближчі два тижні очікується вихід циклону, у західних областях пройдуть дощі і мокрий сніг, після чого ця повітряна маса переміститься на південь, південний схід і центр. 

“6, 7 і півдня 8 лютого очікуємо несприятливі погодні умови і навіть хуртовини — в Дніпропетровській і Запорізькій областях, а також утворення снігового покриву 20-30 см снігу в деяких районах. Але при цьому температура повітря не опуститься нижче 10-12 градусів. Це абсолютно безпечні температури для озимих культур”, — сказала вона. 

Експерт додала, що опади, які очікуються, не компенсують дефіцит вологи, який склався в осінньо-зимовий період, однак є ймовірність, що це зроблять дощі у березні. Також Адаменко повідомила, що наступна хвиля потепління прийде в Україну 9 лютого. За її словами, аграріям слід орієнтуватися на те, що такі теплі зими в Україні – прообраз майбутнього клімату, під який необхідно адаптувати сільське господарство. 

Водночас голова Союзу українського селянства Іван Томич зазначив, що нестача вологи і раніше пробудження озимих зернових можуть негативно позначитися на майбутньому врожаї. 

“Те, що озимі пробуджувалися вже кілька разів, означає фальстарт і виснаження, що однозначно позначиться на майбутньому врожаї. Але також недостатнє забезпечення вологою, що є вирішальним чинником формування врожаю, вплине на врожай пшениці поточного року”, — сказав він.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *