Експорт соняшникової олії необхідно збільшити, — Степан Капшук

Наростити експорт соняшникової олії хоча б до 100 вагонів на добу замість нинішніх 40 та сприяти упровадженню пріоритету для нього, а також для експорту аграрних вантажів загалом закликав «Укрзалізницю» голова асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

«Підтримайте ідею пріоритетності доставки аграрних вантажів на рівні хоча б уряду. За 120 днів (термін дії зернових коридорів), які нам даються на вивезення вантажів морським шляхом, треба відправити якнайбільше вантажів, особливо олії», – наголосив Капшук.

За його словами, нинішні темпи перевезень олії незначні, оскільки за період з 1-го по 23 серпня її експорт становив 71 тис. тонн, або близько 1% від загального обсягу перевезених вантажів (6,91 млн тонн).

Водночас експорт соняшникової олії особливо важливий для України, оскільки він значно вигідніший за постачання кукурудзи та пшениці. Валютний виторг від продажу виробленої в країні за рік олії перевищує виторг від продажу врожаю цих двох сільгоспкультур разом узятих, пояснив Капшук.

За його словами, нарощування експорту соняшникової олії підтримає також роботу олійноекстракційних заводів, багато з яких зараз працюють у режимі мінімального завантаження або не працюють зовсім, а простій підприємства протягом одного-двох років може призвести до значного подорожчання або навіть неможливості його подальшого запуску.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *