Експорт українського зерна не загрожує литовським фермерам

Голова Союзу литовських селян і зелених (LVŽS ) Рамунас Карбаускіс стверджує, що експорт українського зерна не може становити загрози для аграріїв країни і не є таким актуальним питанням, як для сусідів України. За його словами, більша частина українського зерна, що транспортується через Литву, призначена для реекспорту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delfi.

«Експорт через Литву не може становити загрози, він може становити загрозу лише за умови великого імпорту для місцевого споживання з України. Тому що українці змушені продавати зерно набагато дешевше, ніж на світовому ринку, але в даному випадку це не так актуально для Литви, як для держав, які межують з Україною», – сказав Р. Карбаускіс.

«У Литві частину купують для місцевого ринку, але в основному це кукурудза, яка не є прямою конкуренцією литовським фермерам. Наскільки мені відомо, невеликі обсяги транспортуються через Клайпедський порт на експорт, але це реекспорт, який абсолютно не впливає на місцевий ринок», – зазначив він.

Бізнесмен сказав, що розуміє польсько-угорську ситуацію, де є обурення через місцеву конкуренцію за українське зерно, але, за його словами, як тільки Україна виграє війну, все має повернутися «на круги своя».

«Мені здається, що литовські фермери набагато краще ставляться до українських фермерів, вони не думають, що тут є якась проблема. І я розумію ситуацію поляків та угорців, які стикаються з конкуренцією на місцевому ринку, у споживанні, і, можливо, це сильно впливає. Мені здається, що це пов’язано з виборами в Польщі, і галас навколо українського зерна міг бути перебільшений», – сказав голова LVŽS.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *