Експорт української черешні в 2019 році може побити черговий рекорд

За інформацією аналітиків EastFruit, в 2019 році врожай черешні в Україні може виявитися рекордним за всю історію. Цьому сприятиме вступ в повне плодоношення нових садів, посаджених в 2012-2018 роках, а також порівняно непогані погодні умови, які, хоч і відстрочили початок збирання врожаю, але поки що не привели до істотних втрат очікуваного валу продукції. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Хороші новини для України надходять в останні дні і з Європи. В Іспанії та Італії холодна погода і надлишкові опади призвели до втрат якості продукції. Відповідно, значно менша частина врожаю черешні потрапляє на ринок і значно більша – йде на переробку. Таким чином ціни на черешню в ЄС утримуються на досить високому рівні.

Затримка початку збирання врожаю також є гарною новиною для України, оскільки експорт української черешні почнеться після того, як Узбекистан практично повністю піде з ринку Росії. Крім того, на той час також завершиться пік експорту черешні з Туреччини, хоча ця країна, завдяки сучасним технологіям збереження якості продукції, залишається на ринку досить тривалий час навіть після закінчення збирання.

«Ми прогнозуємо, що експорт черешні з України в 2019 році вперше перевищить 5 тис. тон і стане рекордним за всю історію України», – говорить Андрій Ярмак, керівник проекту розвитку експорту українського продовольства, проведеного Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) і Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні за фінансової підтримки ЄС через ініціативу EU4Business.

«Крім збільшення обсягу експорту, ми також очікуємо кардинального поліпшення географії експорту черешні. Адже навіть в минулому році близько 75-80% усієї української черешні продавалося в Росію через Білорусь та Молдову. В цьому році, багато в чому завдяки нашим ініціативам, ми очікуємо перших поставок черешні з України в країни Близького Сходу, а збільшення кількості підприємств, які отримали в цьому році сертифікат Global G.A.P. та інвестували гроші в більш сучасні методи охолодження і доопрацювання черешні, що покращує шанси України на розширення поставок цих фруктів в ЄС», – прогнозує Андрій Ярмак.

Європейський напрямок експорту черешні вважають перспективним і в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА). «Завдяки більш високими цінами на черешню в ЄС, наші шанси на поставку черешні в країни Євросоюзу істотно зростуть, як і те, що ми будемо на ринку довше звичайного, якщо, звичайно ж, не буде нових погодних сюрпризів», – вважає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Вона також передбачає, що зростання експорту черешні з України не призведе до зростання внутрішніх цін на продукцію, оскільки пропозиція на внутрішньому ринку виросте більш істотно, ніж експорт, і занадто багато виробників і раніше не має необхідних знань для системного експорту продукції.

«Доброю новиною для споживачів є те, що ціни на черешню в червні, швидше за все, залишаться на торішньому рівні або навіть трохи знизяться», – прогнозує Катерина Звєрєва.

До інформації: EastFruit пропонує відразу три ефективних і абсолютно безкоштовних інструменти для поліпшення продажів черешні та інших овочів, фруктів та горіхів, в тому числі і на експорт. Перший – це міжнародна торгова платформа EastFruit Trade Platform, в якій бере участь більше 1,1 тисяч представників ринку овочів, фруктів, ягід, горіхів, сухофруктів та замороженої плодоовочевої продукції з 16 країн світу. Вона працює на базі месенджера Telegram.

Друга платформа називається Fruittechnology. Вона дозволяє учасникам ринку з різних країн знайти постачальників всіх елементів технологій вирощування фруктів та ягід (саджанці, ЗЗР, МТР, зрошення, шпалера, сітка і т.п.), охолодження, доопрацювання, сортування, зберігання, пакування і т.п. Також тут можна знайти постачальників послуг з транспортування плодоовочевої продукції.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *