Фахівці компанії BASF спростовують міфи щодо випалювання старої трави

17 березня цього року набув чинності закон про суттєве збільшення штрафів за спалювання сухостою та листя й інших залишків рослинності на полях і пасовищах. Відтепер підпали обходяться громадянам штрафами від 3060 грн до 6120 грн. Однак навіть це не зупиняє людей від протиправних дій. Так, лише за два минулі вихідні, за даними ДСНС, у Хмельницькій, Черкаській та Львівській областях сталося 159 пожеж, внаслідок яких вигоріло сумарно 80 га полів. 

Причинами такої поведінки, зокрема, стають міфи щодо спалювання сухої трави: нібито це покращує стан ґрунтів, знищує шкідників і бур’яни та зовсім не шкодить довкіллю. Натомість це – лише поширені фейки. Тому експерти департаменту BASF Agricultural Solutions спростовують їх один за одним:

Міф 1 – Суха трава й листя зайві на полі.

Насправді: Трава та листя можуть стати цінним добривом.

Міф 2 – Це покращує стан ґрунту.

Насправді: В ґрунті гине вся мікрофлора, в т. ч. корисна, згорає гумус, підвищується кислотність ґрунту. Після випалу сухої трави ґрунт відновлюється 5-6 років. А 1 см родючого шару ґрунту відновлюється 100 років.

Міф 3 – Це знищує шкідників.

Насправді: Випалювання сухої трави знищує корисні організми, здатні боротися зі шкідниками.

Міф 4 – Це покращує стан довкілля.

Насправді: Випалювання сухої трави знищує комах, якими харчуються птахи, і гнізда птахів, які їдять шкідників. Внаслідок випалювання трави зростає кількість шкідливих високомобільних видів комах.

Міф 5 – Випалювання трави збільшує кількість мінеральних поживних речовин у ґрунті.

Насправді: З ґрунту зникають усі рештки рослин, внаслідок розкладання яких утворюються поживні елементи. Внаслідок спалювання 1 га стерні озимої пшениці ґрунт позбувається кількості поживних речовин, аналогічної внесенню 30-40 т/га міндобрив.

Міф 6 – Це знищує бур’яни.

Насправді: Внаслідок випалювання гине насіння будь-яких рослин.

Також фахівці компанії BASF нагадують, що внаслідок спалювання 1 т рослинних залишків утворюється 9 кг диму, що містить вуглекислий газ, окис азоту, канцерогени, важкі метали, діоксини, бензопірени.

Вони додають, що випалювання стерні та сухої трави призводять до:

зменшення вмісту гумусу в ґрунті;

посилення водної й вітрової ерозії;

зниження вологоутримуючої здатності ґрунту;

зниження пористості ґрунту та підвищення його ущільнення;

зниження здатності ґрунту утримувати елементи живлення.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *