ФАО проведе безкоштовні «Польові школи» для фермерів, щоб зупинити деградацію земель в Україні

Десять тренінгів з питань сталого управління природними ресурсами в лісостеповій та степовій зонах України проведе ФАО до кінця року. Мета тренінгів – мінімізація деградації земель. Про це розказала Оксана Рябченко, національний координатор проекту ФАО, під час конференції «Стале землеробство в умовах зміни клімату: технології, практики, досвід», 19 лютого в рамках виставки «АгроВесна», повідомляє propozitisiya.com.

До деградованих відноситься 20% орних земель країни, а це 6,5 млн га. Щорічно від ерозії втрачається від 300 до 600 млн т ґрунту. Через це врожайність знижується на 50%. Найбільш небезпечною є вітрова та водна ерозія.

Саме для боротьби з деградацією ґрунтів розроблені тренінги, на яких розкажуть про практичні методи збереження родючості земель: мінімальний обробіток ґрунту, постійний ґрунтовий покрив залишками рослин і мульчею, сівозміну й біорізноманіття, а також відновлення захисних лісосмуг.

Тренінги пройдуть в рамках проекту ФАО «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтів лісостепової та степової зон України», що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ). Мета проекту – сприяння моніторингу навколишнього середовища і досягнення нейтрального рівня деградації ґрунтів до 2030 року.

«Важливо, щоб навчання проводилося на місцях. Тоді агрономи зможуть побачити, як саме виглядатиме деградована земля і яких результатів можна досягти, щоб покращити її стан» , – наголосила Оксана Рябченко.

«Польові школи» проходитимуть протягом наступних десяти місяців. Перший тренінг заплановано на березень.  Перша тема – весняно-польові роботи. Максимальна кількість слухачів для однієї «Школи» – 30 осіб. Курс читатимуть міжнародні та національні експерти. Інформацію щодо навчання можна дізнатися на сайті healthy-soils.org.ua.

Світлана Цибульська

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *