Фермер Володимир Бузницький з Переяславського району на Київщині власноруч із підручних матеріалів спорудив сушарку для зерна. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на pereiaslav.city.
Чоловік розповів, що фермерством займається уже 27 років. Обробляє 220 гектарів землі. «До будівництва власної сушарки підштовхнув розрахунок затрат. Якось порахував, що щороку втрачаю близько 800 тисяч гривень лише тому, що здаю вологе зерно», — розповідає фермер.
Спочатку роль сушарки виконував… тракторний причіп. «Завантажуємо його в прямо полі від комбайна. Потім трактор привозить його до спеціально побудованої печі, і через трубопровід подаємо в причіп гаряче повітря. Перевага цієї сушарки в тому, що через маленьке завантаження (поміщається лише 9 тонн зерна) його можна не ворушити. Потоку повітря достатньо, аби продути все зерно. За день на цьому причепі сушили до 30 тонн зерна», — розповів Володимир Бузницький.
Згодом, аби не чекати, поки звільниться причіп для наступної змолоченої партії зерна, вирішили побудувати велику стаціонарну сушарку: «Три роки тому із сином, знову закотивши рукави, приступили до реалізації нового проекту. Почали навесні, а восени сушарка вже прийняла першу партію зерна».
Фермер розповів, що принцип роботи саморобної сушарки мало чим відрізняється від принципу промислової. Єдина відмінність — у тому, що замість потужного електромотора, який має рухати шнеки для ворушіння зерна чи для вивантаження, а також забезпечує роботу вентилятора, використовується трактор «Білорус», який встановлено біля печі і який за допомогою ремінних передач робить всю цю роботу.
«Я порахував, що потужний електромотор використовувати невигідно. Інколи відключають електрику, іноді напруга настільки низька, що навіть маленькі мотори відмовляються працювати. І найголовніше — солярку вигідніше використовувати, ніж електроенергію. Аби висушити повний бункер — 30 тонн зерна — потрібно дві каністри солярки для трактора, чотири метрових поліна та кілька тюків соломи», — розповідає пан Володимир. Час сушіння залежить від вологості зерна, в середньому це займає близько трьох годин.
Фермер планує побудувати біля печі іще один такий бункер, аби якісніше використовувати тепло. Доки піч буде сушити один бункер, то другий має завантажуватись. Після продувки зерна тепло буде подаватися на другий, а із першого готове зерно можна забирати і розпочинати завантаження новою партією. За добу планують сушити близько 180 тонн зерна.
Джерело: propozitsiya.com