Фермерам Кіровоградщини державні гранти на розвиток теплиць не потрібні

Скористатися державною програмою для розвитку теплиць на Кіровоградщині планує лише одна людина. При тому, що програма працює вже другий рік

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Фермер з Кропивницького району Геннадій Тактаров розпочав займатися тепличним господарством чотири місяці тому — облаштував на полі дві теплиці. Вирощує 10 тисяч саджанців помідорів, підтримує у парниках постійний температурний режим від 18 до 28 градусів. Скільки витратив грошей на облаштування — порахує, як збере врожай.

Геннадій Тактаров дізнався про державну програму надання грантів для розвитку теплиць місяць тому. У залежності від розміру теплиці можна отримати два, три з половиною або сім мільйонів гривень. Серед вимог – працевлаштування людей – на гектар теплиці 14 людей, розмір самої теплиці має бути від 0,4 гектара, розповів фермер.

Програму держава реалізує на умовах співфінансування, пояснила керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова: 70% надає держава, 30% – це власні або кредитні гроші людини, яка хоче взяти учать у програмі.

Нині на Кіровоградщині овочі у теплицях вирощують 50 господарств. Протягом повномасштабного вторгнення їх кількість не змінилася, говорить Фурманова.

«Є прилаштовані тепличні господарства – там, де фермер сам його пристосував і зробив власноруч цю теплицю. А є господарства, які вирощують у промислових масштабах — це теплиці, куди проведене тепло. Їх небагато, три».

Фермер Геннадій Тактаров планує облаштовувати теплицю для збору врожаю помідорів та огірків взимку. Заявку на участь у державній програмі підтримки тепличних господарств подаватиме восени. Тоді й працевлаштовуватиме людей, поки в теплиці працює він та його помічник.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *