Фермерам, що постраждали від підриву Каховської ГЕС, необхідна підтримка держави, – Денис Марчук

Після оцінки збитків потрібно говорити про державну підтримку аграріїв, які постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС, заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, під час брифінгу «Підрив Каховської ГЕС: вплив катастрофи на агросектор Півдня України»

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

За його словами, підтоплення та неможливість зрошувати поля, принесе збитки країні, місцеві бюджети недоотримають гроші, господарства закриються, а людям, які мали можливість працювати та заробляти на цих землях, доведеться переїхати. 

«Ситуація дійсно катастрофічна. Ми перебуваємо в комунікації з товаровиробниками, багато хто з них втратив не тільки поля, а домівки й техніку. Щоб працювали не тільки аграрії, а й наповнювались місцеві бюджети та люди отримували заробітну плату, держава має бути зацікавлена в швидкому відновленні с/г на цих територіях. Регіон ще до підриву Каховської ГЕС вже зазнавав збитків через бойові дії, часткову окупацію та забрудненість вибухонебезпечними предметами. З 400 тис. га земель на Херсонщині до весняної посівної у цьому році були готові лише 50 тис. га», – розповів Денис Марчук.

Тепер тільки на правому березі затоплено 10 тис. га земель, які потенційно могли давати 100 тис. тонн агропродукції.  На підтоплених полях дуже важко буде займатись сільським господарством. Також страждатимуть й інші регіони півдня України.

«Вже неможливо забирати воду для каналів, що зрошують поля. До повномасштабного вторгнення понад 500 тис. га в цьому регіоні перебували під зрошенням. Каховський та Північно-Кримський канали давали 94% води для поливу в Херсонській області, 74% – для Запорізької області, 30% – Дніпропетровській. Південь України також є головним постачальником овочів та фруктів для всієї України. Тепер ця група буде в дефіциті через те, що їх вирощування потребує 100% зрошення. Аграрії кажуть, якщо не поновити дамбу, то цим бізнесом в регіоні займатись не будуть», – наголосив Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *