Фермерам залишилось сподіватись на зміни в ціновій політиці

По всій Україні фермери опинились в однаковій ситуації – ціни на врожай нижчі, ніж минулого року, подекуди нижче собівартості, а вартість пального навпаки, зросла. Які ціни на збіжжя на Черкащині та що робить із врожаєм, розповів власник фермерського господарства Віктор Гарагай.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Зібраний врожай фермер не продає – зберігає зерно у сховищі та чекає кращої ціни. У 2022 році продавав пшеницю за 6300 гривень, у 2023 році йому пропонують 3800.

За 2023 рік триста тонн ячменю і пшениці продали місцевим підприємцям, розповів Віктор Гарагай. Та цього замало, аби збути увесь торішній врожай.

«У нас є тут млин хороший, вони роблять і борошно, крупи, роблять макарони, перероблювання є хороше, але не таке воно велике».

Залежить така співпраця, пояснив чоловік, не лише від ціни, яку пропонують, а й від якості урожаю. За словами пана Віктора, якість зерна хороша, тож є можливість перероблення його в продукцію.

«Ячмінь ми віддали по п’ять і пшениця так само. Але товар хороший, тому й затребуваний. Нам треба виходити на поставки за кордон з переробною продукцією, а не з сировиною. Тоді воно кардинально поміняється. Щоб ми не везли пшеницю, а везли борошно чи вироби якісь, чи крупу ту саму, чи олію».

Чоловік розповів, що сіяли все: кукурудзу, сою, соняшник, ячмінь, пшеницю. Зібрали непоганий врожай, але цінова політика зовсім ніяка. Саме тому поки що зберігають все у складах, пояснив Віктор Гарагай:

«Коли при собівартості тонна пшениці плюс-мінус п’ять гривень, то пропонують чотири, навіть не чотири, а три вісімсот. Теж саме і кукурудза. Соняшник по десять, ну це не ціна для соняшника. Минулого року ще були ціни. До шести, шість тисяч триста гривень була пшениця, а в цьому році це взагалі нікуди».

Чоловік розповів, що мінеральні добрива в 2023 році подешевшали, але це не спасає.

«У нас немає за що їх брати. Якщо взяти дизпаливо, то було тридцять п’ять, зараз п’ятдесят два, коли у нас зараз максимально буде використання цього дизпалива. Мається на увазі посівна, прибирання, оранка, підготовка до наступного урожаю. А то ми вже не говоримо за захист, не знаю як ми будемо захищатися. Навіть якщо буде кредитування 5-7-9 ми не витримаємо цього».

Поменшало цього сезону також торговельних партнерів, із якими працювали раніше, розповів Віктор.

«Їхня кількість зменшилася у дев’ять разів, не в десять. Якщо вони дзвонили не знаю скільки раз за день, то зараз ні. Приїжджали трейдери тут купляли, бо в нас немає доставлення свого, машин на порт, і на порт це клопітно».

Поки ж, додав, сподіваються на одне:

«Можливо щось зміниться в ціновій політиці. Ну хоча б була б на рівні минулого року, ну хоча б на рівні минулого року. Я не кажу що пшениця десять, хоча б вона була п’ять і п’ять до шести, куди б не йшло».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *