Ostchem знизив ціни на карбамід на 17%

На початку вересня в Україні зросли ціни на карбамід, та тримались на високому рівні увесь час. Проте на минулому тижні вони впали відразу на 17% або 4 тис грн/т до 20 тис грн./т СРТ. Загалом у 2023 році ціна на карбамід впала на 47%, повідомили аналітики Barva Invest.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Останніми тижнями попит на карбамід був низьким, тому зниження цін не здивувало ринок, тим більше, що торгові компанії продавали українську продукцію за нижчими, ніж рекомендовані, цінами. Імпортери також реалізовували карбамід за низькою ціною.

Несподіваною стала величина падіння цін, оскільки світові котирування не демонстрували значних стрибків, а останнім часом навіть дещо виросли, оскільки ціни на газ в Європі після зниження минулого тижня також суттєво виросли.

При цьому ціни на інші азотні добрива Ostchem не змінив, тому на селітру ціна залишилася на рівні 20 тис грн./т СРТ, на КАС-32 – на рівні 17,5 тис грн./т СРТ. Серед азотних добрив, які виробляє Ostchem, карбамід був найдешевшим у перерахунку на діючу речовину, а зараз різниця в ціні з селітрою та КАС виросла ще більше. Зараз на ринку склалася незвична ситуація, коли ціни на селітру та карбамід у натуральному вираженні однакові, хоча зазвичай карбамід дорожчий, оскільки має більший вміст азоту.

Компанія Укртрансліт, що є ексклюзивним представником Дніпроазоту, залишила ціни на український та імпортний карбамід незмінними – на рівні 17 тис грн/т в глибах для водорозчинних потреб та 19 тис грн/т на дрібний. Імпортний продукт пропонується по 24-24,5 тис грн/т FCA/EXW.

Інші продавці та імпортери пропонують імпортний карбамід за ціною 21-22,2 тис грн/т FCA/EXW, що все одно перевищує ціни Ostchem. Після зниження цін на український карбамід імпортний став неконкурентоспроможним, тому імпортери планують зупинити поставки.

Очікується, що ціни на карбамід найближчим часом залишатимуться стабільними. Зниження цін на український карбамід активізує його закупівлю, але масово аграрії добрива не купуватимуть через низькі ціни на агропродукцію та проблеми з її збутом. Скорочення поставок імпортерами на тлі лише одного працюючого заводу в Україні зменшить вільні обсяги добрива на ринку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *