Фермери на окупованих територіях намагаються вижити в умовах окупації та погроз з боку російських силовиків щодо перереєстрації бізнесу. В той час редакція статті 111-1 Кримінального Кодексу України «Про колабораційну діяльність» визначає майже кожного українця, який веде господарську діяльність на окупованій території, як зрадника.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.
На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну народні депутати ухвалили закон, яким встановили відповідальність за колабораційну діяльність. На сьогодні правоохоронні органи України вже відкрили понад 5 тис. кримінальних проваджень за цією статтею.
«На моїй рідній Херсонщині менше 1% людей мають бажання співпрацювати з окупантами. В той час росіяни погрозами змушують перереєстровувати бізнес, згідно з їхнім законодавством. Як прогодувати дітей та батьків, якщо ти не працівник соціальної бюджетної сфери, які досі отримують гроші з українського бюджету? Тому, багато бізнесменів через погрози змушені отримувати російські паспорти та перереєстровують ФОПи. Згідно чинного законодавства, всі вони підпадають під дію статті 111-1 Кримінального Кодексу України – державна зрада», – заявив Сергій Рибалко, голова фермерського господарства «Аделаїда», що знаходиться на окупованій частині Херсонщині.
Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук погодився, що для правоохоронних органів стаття 111-1 містить терміни, які досить розмито визначають тих, хто співпрацює з окупаційною владою. Зокрема, це власники, менеджмент компаній та звичайні ФОПи, які перереєструвались за окупаційними правилами.
«Ми погодились із прокуратурою, СБУ та Верховним судом, що діючі формулювання є надто широкими. З точку зору національної безпеки це є недоцільним – нас цікавлять «жирні коти», які у співпраці із окупантами навмисно заробляють. Тому, після дуже багатьох юридичних напрацювань, ми зійшлись на простій формулі: ми вважаємо, що колаборацією є не просто здійснення господарської діяльності, а таке, що здійснюється з метою забезпечення інтересів та потреб державою-агресором її окупаційної адміністрації, незаконних збройних чи воєнізованих формувань, створених на тимчасово окупованих територіях України», – зазначив Андрій Осадчук.
За його словами, навіть при діючій редакції Кримінального Кодексу України під відповідальність не потрапляють ті, хто пішов на співпрацю під примусом окупантів.
Джерело: propozitsiya.com