Фермери масово оскаржують у суді партнерські договори з «Кернел»

Приватне підприємство «Агрофірма Кладьківка» оскаржує у суді партнерські договори з «Кернел-Трейд», свідчать дані Єдиного реєстру судових рішень.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

Один з таких договорів, щодо поставки 1000 тонн насіння соняшника, «Агрофірма Кладьківка» та «Кернел-Трейд» підписали у червні 2020 року. Через рік — у червні 2021 року — компанія «Агрофірма Кладьківка» звернулася до суду із проханням визнати недійсним договір, укладений з «Кернел-Трейд».

«Вказаний договір підписаний невстановленими особами, які не мали необхідного обсягу цивільної дієздатності при підписанні оскаржуваного правочину від імені приватного підприємства «Агрофірма Кладьківка», — пояснили адвокати компанії.

Утім, суд залишив позовну заяву компанії «Агрофірма Кладьківка» без руху. Тим часом, «Кернел-Трейд» через суд зобов’язав компанію «Агрофірма Кладьківка» поставити 1000 тонн насіння соняшника і сплатити 2 млн 531 тис. 835 грн штрафних санкцій за начебто порушення умов договору поставки.

«Агрофірма Кладьківка» подала зустрічний позов проти «Кернел-Трейд». Справа слухається у Верховному Суді.

Додамо, що це не перший випадок, коли фермери намагаються розірвати партнерські відносини із «Кернел-Трейд». Подібну справу проти «Кернел» наприкінці серпня розглядав Касаційний господарський суд Верховного Суду.

Суть її зводиться до того, що фермерське господарство «Альянс» намагається оскаржити в суді договір партнерства з «Кернел». Адвокати вказують, що він недійсний, бо представники ФГ «Альянс» так само його не підписували, а підпис їхньої сторони — підроблений.

Складність оскарження полягає в тому, що з подачі “Кернел” його договори партнерства з фермерами мають посилання на третейський суд в особі громадської організації «Український правовий союз», що зареєстрована у Полтаві, звідки родом засновник «Кернел» Андрій Веревський. Тож, фермери з самого початку обмежені у захисті своїх прав у суді.

Варто додати, що це не єдина схема-пастка для фермерів. Інші договори партнерства (у межах проекту Open Agribusiness by Kernel) передбачають автоматичний дефолт агрокомпаній у разі, якщо вони не виконають хоча б одну умову «Кернел», визначену у складних договірних відносинах.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *