Фермери на фронті проти збільшення лімітів продажу с/г земель

Багато українських фермерів сьогодні захищають Україну зі зброєю у руках. У той час, коли одні на передовій, іншим – відкривається можливість купувати землю по 10 тис. га. Частина господарств окупована, решта – працюють у збиток другий рік поспіль та не мають можливості придбати землю. Усі аграрії повинні мати право купувати землю на рівних, тому сьогодні просять владу не збільшувати ліміти на продаж землі і залишити на нинішньому рівні – 100 га в одні руки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Аграрії записали свої відеозвернення до Володимира Зеленського, сподіваючись, що їх голос з передової буде почутий.

Могилевцев Олександр, фермер, власник господарства в Запорізькій області, яке сьогодні повністю окуповане, розповідає:

«Моє господарство «націоналізоване» рф, розтягнуте і розграбоване, я був у російському полоні, а з початку 2023 року знаходжусь у лавах ЗСУ. Аграрії сьогодні тримаються, бо вірять у перемогу та Україну без корупції. Про продаж землі зараз не може бути й мови. Для кого ми захищаємо і звільняємо нашу землю? Багато фермерів вже загинули, багато воюють у ЗСУ. Сьогодні не має такого українського села, з якого б не пішли захисники на передову. Президент має почути українських аграріїв і знайти рішення, яке дасть змогу після війни розвивати агросектор виключно патріотами нашої країни та зберегти українські села!»

Аграрії просять владу звернути увагу на аграрний тил, на тих, хто тримав продовольчу безпеку війни від початку війни.

Валерій Мартишко є засновником фермерського господарства «РОДИНА 2007» у Київській області, що має в обробітку 1400 га. Сьогодні аграрій перебуває в ЗСУ, захищає українські землі на Бахмутському напрямку.

«Виконуємо бойові завдання, несемо втрати. Я сьогодні захищаю свою землю із зброєю в руках. А те рішення, яке набуває чинності щодо продажів великих масивів землі, по 10 тис. га в одні руки, – недоцільне. Хочу звернутися до Президента щодо ринку с/г земель, ця тема незрозуміла. Ми дуже дорогою ціною платимо за українську землю, вона всіяна трупами – в нас є проблема з евакуацією загиблих. Багато земель у Донецькій та Харківській областях не обробляються, бо вони заміновані – і це жахлива картина. Аграрна інфраструктура цілеспрямовано знищується ворогом. Попри війну, маємо інші труднощі в агросекторі: низькі ціни на зерно, висока собівартість, працюємо в збиток. Від імені середніх і малих фермерів, які вже гинуть, звертаюсь до влади з проханням  відкласти продажі великих земельних масивів, не продавати більше 100 га в «одні руки», – вважає Валерій Мартишко.

Фермер Назар Свідельський проходить службу в ЗСУ. На його думку, з 1 січня 2024 року землі зможуть купити хто завгодно, тільки не товаровиробники.

«Дуже турбує питання продажу с/г земель. Землю зараз куплять ті, в кого є гроші, а це корупціонери та громадяни інших країн. Тільки не аграрії, що працюють на цій землі, бо вони несуть збитки. Продавати аграрну продукцію сьогодні дуже складно. Потрібно накласти мораторій на продаж по 10 тис. га на час воєнного стану. Коли ми вийдемо на кордони 2021 року, тоді слід розглядати це питання», – упевнений фермер.

Петицію про відтермінування збільшення лімітів продажу земель підписали вже понад 9000. Долучитися може кожен, кому не байдужа українська земля petition.president.gov.ua.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *