Фермери Німеччини збирають подвійний урожай за допомогою сонячної енергії

Вирощування фруктів і овочів за допомогою агро-фотоелектричної енергії під сонячними панелями може обходитися в два рази дешевше. Крім того, альтернативний спосіб отримання енергії допомагає краще адаптуватися до зміни клімату. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi. 

Фермер Фабіан Картхаус фактично з дитинства спостерігає, як ростуть ягоди під сонячними панелями. 

П’ять років тому 33-річний фермер став розвивати батьківський агробізнес в Падерборні. 80 гектарів, на яких сіялись с/г боби, зернові, ріпак і кукурудза приносили скромний дохід. А спека і посуха взагалі позбавляли заробітку. 

Фабіану і його дружині прийшла ідея вирощувати ягоди під сонячними панелями з напівпрозорими модулями. 

«Ми спочатку перевірили, а як різні ягоди реагують на світло і тінь. І як різниться врожайність. Найкраще проявили себе чорниця і малина, — каже Фабіан. — Перший урожай був відмінним. Зазвичай ягоди вирощують у відкритому ґрунті або в плівковому тунелі. Але спекотне літо тепер стало справжнім головним болем для багатьох фермерів Німеччини».

Як не дивно, але тінь під сонячними панелями може підвищити врожайність. За словами Картхауса, модульні дахи економлять воду, тому що випаровування набагато менше, ніж, якби ягоди росли у відкритому ґрунті. Модулі, звичайно, також забезпечують господарство електроенергією. 

У Німеччині інноваційний метод вирощування фруктів особливо рекомендується для яблук, вишні, картоплі та овочів, таких як помідори і огірки. В інших регіонах світу підходять інші установки і модульні конструкції. 

Макс Троммсдорф є експертом в області агро-фотоелектричної енергетики (Agri-PV) в Інституті сонячних енергетичних систем Фраунгофера у Фрайбурзі. Він і його колеги консультують уряди по всьому світу і недавно організували міжнародну конференцію по Agri-PV. 

Залежно від місця розташування необхідно оцінити оптимальні умови освітлення для рослин і місцеві потреби в електроенергії, пояснює Троммсдорф. Необхідно враховувати специфіку регіонів. 

В Інституті сонячних енергетичних систем бачать величезний потенціал для агро-фотоелектричної енергетики в усьому світі. В Європі вже є деякі с/г фотоелектричні установки, в тому числі в Малі, Гамбії і Чилі, але більшість з них до цих пір знаходяться в Азії. Найбільший в світі об’єкт площею 20 квадратних кілометрів потужністю близько 1000 мегават розташований на краю пустелі Гобі в Китаї. Вирощування ягід годжі під дахами модулів покликане зробити там сухий ґрунт знову родючим. 

В Японії фермери вже збирають урожай на більш ніж 2000 с/г фотоелектричних заводах. Але тут інноваційна технологія допомагає зупинити відтік сільського населення і створити перспективи для молодих людей в сільській провінції. 

В Європі Франція є піонером по використанню Agri-PV, перш за все, в виноградарстві. Там, за державної підтримки модульних дахів, повинні бути захищені виноградні лози. 

Фабіан Картхаус хоче ще більше розширити своє сонячне поле в майбутньому. До сих пір його ягоди ростуть під 0,4 гектарами сонячних панелей. Фермер має намір розширити посівні площі під сонячними панелями на вісім або десять акрів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *