Фермери з Харківщини збирають перші голландські кавуни на Івано-Франківщині

Перший урожай кавунів голландського гібридного сорту зібрали на полях Калуської громади, що на Івано-Франківщині, фермери Ігор та Інна Федосієнки, які переїхали на Прикарпаття із Куп’янського району Харківської області.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

Після початку повномасштабної війни подружжя Федосієнків спершу переїхало в Бровари, а згодом, у березні 2023 року, – на Івано-Франківщину. Нині село на Харківщині, в якому фермери вирощували овочі борщового набору й кавуни, вільне від окупантів, проте розташоване близько до лінії фронту, розповідає Інна Федосієнко. З її слів, землю для висадки культур неподалік Калуша обрали випадково.

«Ми просто повз проїжджали, побачили. Тут була гарна соя. Нам сподобалася ця земельна ділянка. Ми дізналися, чия вона, і взяли цю землю в суборенду. Вирішили тут посадити кавуни», – говорить Інна.

До початку повномасштабної війни сім’я Федосієнків вирощувала культури на 1 000 га землі. У Калуському районі мають 35 га, на двох – висадили кавуни голландського гібридного сорту.

«Цей кавун є тільки в нас, в Україні. Тобто це – ексклюзив. Все насіння минулого року наше підприємство викупило. Тому що, не знаю, з якихось причин голландська фірма більше цей сорт в Україну не постачає», – продовжує Інна Федосієнко.

Для Івано-Франківщини фермери обрали ранньостиглий сорт, адже тут, зі слів Інни Федосієнко – вологий і холодний клімат. Крім того, ділянку з кавунами спеціально обсадили смугами кукурудзи, щоб захистити баштани від сильних вітрів.

«У Харківській області все-таки клімат трохи спекотніший. У нас ти просто насінину кинув у землю, пригорнув, і вона росте. Ти його тільки поливаєш і все. Тут ми нарізали гребінь, поклали чорну плівку, щоб трошки підігріти ґрунт, бо ніхто ж не знав, яким буде літо: чи спекотним, чи ні. І таким чином ми зробили йому більш комфортні умови, і врятували його від замокання», – розповідає Інна Федосієнко.

Кавуни подружжя Федосієнків розвозить на ринки й у крамниці, також пригощає баштанними місцевих.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *