Фермерські господарства перереєструють за спрощеною процедурою

Законопроект «Про особливості регулювання підприємницької діяльності у перехідний період» (№ 6013) спрямований на те, щоб перереєстрація фермерських господарств в іншу організаційно-правову форму відбувалася за максимально спрощеною процедурою, повідомив радник Міністра аграрної політики та продовольства України Михайло Соколов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Напрацьовані Мінагрополітики правки до проекту закону передбачатимуть, що це буде суто формальна процедура, яка дозволить зробити перереєстрацію  майже непомітною і дасть змогу, за бажанням власників, зберегти і назву, і саме формулювання «фермерське господарство».

За словами Михайла Соколова  після перереєстрації буде збережено всі права власності, права оренди. Це нормальна практика і зараз міністерство разом з народними депутатами працюють над максимальним спрощенням всіх можливих процедур, для того, щоб фермери відчули лише переваги від таких змін.

Проект Закону України «Про особливості регулювання підприємницької діяльності у перехідний період» (№ 6013) ухвалений Верховною Радою в першому читанні.

Законопроектом, зокрема, пропонується:

  • при реорганізації кредитори не можуть вимагати забезпечення виконання зобов’язань шляхом укладення договорів застави чи поруки, дострокового припинення або виконання зобов’язань перед кредитором та відшкодування збитків;
  • господарське товариство (правонаступник ФГ) може використовувати ліцензії та інші документи  дозвільного характеру, що отримані на ФГ, до закінчення їх строку дії;
  • право постійного користування земельними ділянками, набуте підприємствами на момент вступу Закону в дію, переходить до господарського товариства – правонаступника;
  • реєстраційні дії щодо перетворення ФГ у господарське товариство та адміністративні послуги, пов’язані із переоформлення документів дозвільного характеру, речових прав на майно, проводяться безоплатно.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *