Французькі фермери хочуть взяти Париж в облогу

Лідери двох найбільших фермерських профспілок Франції заявили, що в понеділок планують розпочати «безстрокову облогу столиці», щоб змусити уряд виконати їхні вимоги щодо оплати праці, податків та екологічних вимог.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на france24.

Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен доручив правоохоронним органам вжити «масштабних заходів безпеки», щоб не дозволити фермерам блокувати аеропорти в районі Парижа і «заборонити будь-який в’їзд до Парижа».

«Усі головні дороги, що ведуть до столиці, будуть зайняті фермерами», – повідомили організатори акції, оголосивши про свій намір заблокувати великий оптовий продовольчий ринок Rungis на південь від столиці.

Французькі фермери обурені, як вони кажуть, тиском на закупівельні ціни на продукцію з боку супермаркетів і промислових покупців, а також через складні екологічні норми.

Але останньою краплею для багатьох стала поступова відміна податкових пільг на дизельне пальне для сільськогосподарської техніки.

Прем’єр-міністра Франції Габріеля Атталя раніше оголосив про ряд поступок після блокування фермерами основних шляхів до Парижа та на півдні країни. Він заявив, що уряд «покладе кінець» зростанню вартості дизельного палива, що використовується для сільськогосподарської техніки, внаслідок поступового скасування податкових пільг на паливо. Також буде створений надзвичайний фонд для допомоги фермерам у боротьбі з хворобами худоби.

Однак частина протестувальників вважає, що оголошені рішення недостатні, та «потрібно йти далі».

«У нас є уряд, який не піклується про своїх фермерів», — сказала Люсі Дельбарр, генеральний секретар відділення профспілки фермерів FDSEA у Па-де-Кале.

Демонстранти також незадоволені угодою про вільну торгівлю між Європейським Союзом і експортерами продовольства.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *