Французький супермаркет поставив міську ферму прямо в торговому залі

Мережа супермаркетів «Метро» у Франції почала вирощувати зелені культури безпосередньо в супермаркеті. Тут вирощують шніт-цибулю, базилік, коріандр (кінзу), м’яту, кріп і листову петрушку і пропонують їх споживачам, пише propozitsiya.com з посиланням на Hortidaily.

Установку для вирощування цієї продукції створила німецька фірма Infarm, яка вже поставила понад 50 таких установок в околицях Берліна в проходах супермаркетів, в кухнях ресторанів і складах розподільних центрів.

У цих установках вирощують десятки найменувань пряносмакових рослин і зеленних культур. Установка в Парижі є найбільшою на сьогоднішній день. За словами одного з її творців, Ерес Галонска, було чимало спроб поліпшити систему поставок свіжої зелені, але треба було її повністю перепроектувати. Замість того, щоб виробляти продукцію у великих масштабах за містом, спеціалізуючись на невеликій лінійці продуктів, а потім поширювати їх, простіше виробляти широкий вибір продуктів в невеликій кількості безпосередньо в місці, де живуть і їдять споживачі.

В окремому модулі площею 2 м2 можна виростити 1200 рослин на місяць. Багатоярусна установка ( «вертикальна ферма») площею 80 м2 здатна виробити близько 4 т високоякісних пряносмакових рослин, зелені і мікрозелені в рік, а це значить, що мережа «Метро» стає повністю самозабезпеченою зеленню, виробленою в власних супермаркетах.

Кожна установка являє собою окрему контрольовану екосистему з підібраними рецептами вирощування, включаючи дотримання світлового режиму, температури, рН та складу розчину з метою забезпечити максимальну продуктивність рослин. Кожна установка посилає дані про зростання рослин на спеціально створену платформу Infarm, що працює в режимі 24/7, що дозволяє накопичувати інформацію, аналізувати її, робити висновки і оптимізувати вирощування.

Фірма Infarm планує вже в цьому році розширити свою діяльність в ряді міст Німеччини, а також в Лондоні і Копенгагені, ставлячи перед собою мету створити 1000 таких установок в Європі. Крім того, вона планує розширення своєї діяльності і в США, особливо після отримання деякий час назад інвестиції в $ 25 млн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *