У селі Петрівка Бобровицької територіальної громади, що на Чернігівщині, відповідальні особи акціонерного товариства «Чернігівгаз» серйозно «наїхали» на фермера.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ua-story.com.ua.
Директору фермерського господарства «Добробут» Миколі Самсоненку після кількох років безпідставних «наїздів», зрештою, урвався терпець і він звернувся за допомогою до ЗМІ.
За його словами, представники монополіста, посилаючись на Кодекс газорозподільних систем, прийнятий у вересні 2015 року, вимагали в нього, аби він зробив новий газовий проєкт під сушарки та вивів по-новому лічильники — з приміщення на зовні.
«Сушарки ці були збудовані на початку двохтисячних. Вони вже були уведені в експлуатацію, — каже Микола Михайлович. — У 2011 році я їх купив, а у 2012 році ми вже сушили зерно. Всі документи були в порядку і проблем не виникало. Проблеми почались у 2018 році, коли приїхали інженери «Чернігівгазу» з Бобровиці та Носівки з вимогою винести лічильник за територію. Погрожували не пустити газ. Я подумав, мо й справді, — продовжує фермер. — У 2019 році я зібрав папери і заплатив за проєкт 100 тисяч гривень. У 2019 році проєкт був не готовий, у 2020 році також і оце тільки нещодавно віддали. Дивлюсь у проєкт — а там не те. Одразу казали, що вартість послуг становитиме 500 тисяч, їду ставити — тут тобі вже 750 тисяч, і так дійшло до 900 тисяч гривень. Як це так? Якби 500 тисяч, то хай би й виносили. Дарма».
Довірливий фермер не стерпів, коли зрозумів, що його намагаються надурити тільки на одному вузлі обліку.
«Такий самий лічильник коштує у них 500 тисяч, у виробника — 270 тисяч гривень. Тільки на одному лічильнику з мене хотіли взяти 230 тисяч, — обурюється чоловік. — Так само на трубах. Член правління «Чернігівгазу» Дорошенко Сергій Володимирович, який відповідає за напрямок капітального будівництва, вимагав, аби будівництво велося тільки їхніми трубами, хоча в мене є свої. Я навіть готовий був втратити ті 100 тисяч, хай би переробили проєкт, але він сказав — «ні». Оце мене і заїло, а потім вже всі і говорять, що закон зворотної сили не має. Дивіться, у мене всі лічильники — на повірці, стоїть дистанційна передача даних, все відповідає нормам. Який вивід?»
Кодекс газорозподільних систем, на який посилаються газовики, прийнятий у вересні 2015 року. Активіст і борець за права газових споживачів Ігор Денисенко каже, що вимоги газовиків були б законними, якби фермер будував сушарку «з нуля», а коли ж вона вже була введена в експлуатацію, тоді — інша річ.
«Закон зворотної сили не має, — каже Ігор Денисенко. — Якщо фермер встановлював лічильник раніше 2015 року, то всі ці речі можуть мати рекомендаційний характер. Його не можна змусити. На його місці я б терміново звернувся з заявою до регулятора НКРЕКП, бо він є арбітром у таких ситуаціях, а якщо власник бачить, що на нього здійснюють тиск, то треба звертатись і до Антимонопольного комітету».
Завідувач сектору НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) у Чернігівській області Олександр Тимошенко сказав, що суті справи не знає, тому коментувати будь-що не може, тим більше без документів.
«Усе спілкування повинне відбуватись письмово. Буде заява — буде аналіз ситуації та відповідь. Навіть якщо людина напише заяву про те, що вимагають усно, то що ми зробимо? Всі вимоги повинні бути письмово оформлені», — додав фахівець.
Ми спробували зв’язатись із представником «Чернігівгазу» Сергієм Дорошенком, якого згадував фермер. Той послався на зайнятість та пообіцяв надати коментар пізніше, однак у домовлений час додзвонитись до нього не вийшло. Тож ми залюбки надамо можливість для коментаря представників «Чернігівгазу». Цікаво, чим обґрунтовують представники монополіста свої усні вимоги?
Джерело: propozitsiya.com