Гендерний аспект відіграє значну роль у будь-якому економічному процесі, зокрема, й в розвитку АПК, – Олена Ковальова

Сьогодні, 23 липня, за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової відбувся круглий стіл щодо обговорення оцінки гендерної складової у сільському господарстві та на сільських територіях в Україні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Участь у заході також взяли заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков, міжнародні експерти.

«Третина населення України проживає в сільській місцевості, 53% з них -жінки. Розуміючи роль гендерної складової в будь-якому економічному процесі, зокрема, і в сільському господарстві, Мінагрополітики створює рівні умови доступу для всіх програм державної підтримки, інформації та організаційних заходів. Крім того, міністерство  бере участь  в організації окремих заходів сільськогосподарського спрямування для жінок», – зазначила заступник Міністра Олена Ковальова.

За її словами, спеціалізовані заходи для жінок направлені донести інформацію та дати реальні інструменти, як вести те чи інше прибуткове сільгоспвиробництво, як просувати свою продукцію, як робити її рентабельною.

«Станом на сьогодні ми бачимо, що процент залучення жінок в сільськогосподарській діяльності не є оптимальним. До прикладу, доля жінок, які очолюють сімейне фермерське господарство, складає всього 10%. Якщо ми говоримо про сільгоспкооператив, то лише третина кооперативів, які отримали державну підтримку за нашими програмами, очолюється жінками. Тож перед нами стоїть ще багато завдань щодо сприяння діяльності жінок в АПК та заохоченні їх брати активну участь у сільськогосподарському підприємництві», – повідомила заступник Міністра.

Під час заходу експерти ФАО презентували дослідження «Гендерна оцінка країни: Україна. Гендерні питання, сільське господарство та розвиток сільських територій в Україні». Крім того, учасники обговорили поточні заходи і проекти з підтримки жіночого підприємництва на сільських територіях, а також наступні кроки з провадження гендерної рівності у сільському господарстві.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *