У лютому в Україні почне працювати геопортал відкритих даних, який покаже власників земельних ділянок і надр країни. Міністр аграрної політики натякнув, що використає його, аби боротися з противниками аграрної реформи.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nv.ua.
«Я особисто знаю, є сьогодні носієм дуже великої кількості інформації не тільки про те, хто цю землю отримав, а і хто отримав надра країни, ми робимо все покроково. Перший етап — це геопортал відкритих даних, ми прийняли минулого року відповідний закон і вже в лютому, в найближчі тижні ми презентуємо геопортал, який називається Big Data Україна, земля, вода, ресурси — все у відкритому доступі. Люди будуть бачити, де чия земля, хто її власник, хто скільки платить податків; ми окремо покажемо, хто отримав по два гектари землі в нашій державі, коли отримав, при якій владі… Чому троюрідний брат її куми отримав землю в прибережній зоні Азовського моря, а чому нафтогазові родовища на Полтавщині якимось чином опинилися у групи депутатів, які сьогодні представляють у Верховній Раді…», — сказав Лещенко.
Відповідаючи на запитання, коли ж стануть відомі прізвища таких власників, Лещенко сказав: «Я вам розкажу наш план, він дуже короткий: якщо дані особи будуть спекулювати, блокувати земельну реформу (бігати до Конституційного Суду, проводити псевдомітинги і блокувати), ми будемо по кожному бенефіціару просто показувати, що за ним стоїть».
«Дивіться, я їм усім дуже коректно пояснив, що колеги, не маніпулюйте і не спекулюйте, бо коли покажемо відкриті реєстри і дані, буде біда для вас, — відповів міністр. — Для мене сьогодні не настільки важливо конкретно боротися з окремими політиканами, для мене інституційно важливо сьогодні провести земельну реформу. Геопортал — це вже незворотний процес, це все буде відкрито, ми оцифровуємо паперові носії, ми всі ці дані подаємо».
«Просто у нас сьогодні дуже важливо, щоби не почали говорити про «політичні розправи», що ми атакуємо опонентів, що ми таким чином намагаємось грати в політику тощо. Ми це все накопичуємо, але ви повинні розуміти, що за мільйонами гектарів є прізвище, ім’я, по батькові», — додав Лещенко.
Джерело: propozitsiya.com