Поки нових діючих речовин для захисту кукурудзи від бур’янів на ринку не з’явилося, виробники міксують наявні для створення ефективних продуктів, у тому числі, проти стійких бур’янів (більше про новинки пестицидного ринку світу читайте тут).
«Syngenta, BASF, Bayer і Corteva – представили свої нові гербіцидні композиція для кукурудзи на виставці Commodity Classic 2023 у Орландо, Флорида, — пише Джейсон Дженкінс, редактор DTN Crops, у статті на порталі www.dtnpf.com. — Хоча жодна з пропозицій не містить принципово нових активних інгредієнтів або способів дії, кожна з них є унікальною комбінацією існуючих активних речовин, які можна застосовувати до сівби, до появи сходів або після появи сходів бур’янів на різних стадіях росту кукурудзи. Хімічні комбінації різні, але мають загальні цілі: посилення залишкового контролю над бур’янами на початку вегетаційного періоду і запобігання розвитку стійкості у бур’янів до гербіцидів».
Так, компанія BASF заявила, що в 2024 році буде доступний її гербіцид, який об’єднав два активні інгредієнти, сафлуфенацил і піроксасульфон, з використанням технології твердої інкапсуляції, яка, за словами BASF, є інновацією в гербіцидах. Поєднання цих д.в. з технологій твердої інкапсуляції дасть змогу збільшити залишкову ефективність за межі довсходового періоду. Компанія вказує на залишковий контроль або придушення 79 трав’янистих та широколистяних бур’янів, у тому числі щириці, відомою своєю здатністю виробляти опір гербіцидам.
Новий продукт Bayer поєднує комбінацію трьох активних інгредієнтів із трьома різними механізмами дії: флуфенацет, ізоксафлутол і тієнкарбазон-метил. До суміші також включений антидот ципросульфамід. За заявою компанії, препарат забезпечує широкий контроль як трав’янистих, так і широколистяних видів бур’янів і призначений для використання до сівби, до появи сходів та у ранні терміни після сівби, причому ізоксафлутол реактивується навіть за невеликого дощу.
Corteva має свій варіант потрійного післясхідного гербіциду, що поєднує активні інгредієнти ацетохлор, топрамезон і клопіралід. Препарат контролює більш ніж 65 трав’янистих і широколистяних бур’янів, включаючи щирицю, амброзію. Може допомогти у боротьбі з проблемними бур’янами, у тому числі стійкими до гліфосату та/або інгібіторів ALS. Продукт сумісний із широким спектром компонентів бакових сумішей, включаючи атразин, гліфосат, фунгіциди, інсектициди та мікроелементи.
Новий гербіцид Syngenta містить чотири активні інгредієнти та два механізми дії: біциклопірон і мезотріон та S-метолахлор і піроксасульфон, а також антидот беноксакор. Очікується, що продукт, який можна застосовувати як для досходового, так і для післясходового використання, буде доступний у 2024 році.
Продукт повністю або частково контролюватиме 74 види бур’янів, зокрема плоскуху звичайну, лисохвіст, щирицю, амарант Палмера, види амброзії та іпомеї, нетребу. Багато з цих бур’янів належать до групи підвищеного ризику формування стійкості до гербіцидів, тому продукт важливий як профілактика. За інформацією компанії, гербіцидна суміш забезпечує залишковий контроль на три тижні довше, ніж конкурентні стандарти на ринку, аж до 64–70 днів після обробки.
Джерело: propozitsiya.com