В 2014 році китайська компанія Baofeng Group почала управляти 107 км2 пустельних земель, спочатку посадивши люцерну для поліпшення ґрунту. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на elektrovesti.net.
Потім компанія почала садити ягоди годжі – традиційне заняття в районі Нінся, що має 1000-річну історію.
Щоб повною мірою використовувати земельні ресурси, Huawei Smart PV побудувала сонячну електростанцію над плантацією цих ягід.
Планується, що електростанція покриє площа 20 квадратних кілометрів, а встановлена потужність сонячної генерації досягне 1 ГВт. На сьогоднішній день вже встановлено і підключено до мережі 640 МВт.
У рішенні Huawei використовується провідна в світі технологія горизонтального одновісного автоматичного спостереження, що дозволяє сонячним панелям відстежувати сонце, як соняшник, що, в свою чергу, значно підвищує ефективність вироблення електроенергії в порівнянні з традиційними фотоелектричними електростанціями.
Панелі встановлені на висоті 2,9 метра, що не тільки дає достатньо місця для вирощування ягід годжі, але також забезпечує оптимальну експлуатацію та технічне обслуговування, заявляє компанія, додаючи, що Baofeng використовує дрони і систему інтелектуального управління Huawei для спостереження за станцією.
«Екосистема в цьому регіоні покращилася, значно збільшилася кількість дрібних диких тварин і птахів, таких як горобці, зайці і фазани», – зазначає представник Huawei. Вважається, що сонячна електростанція ефективно знижує випаровування вологи – на 30-40%. «Всі плантації використовують крапелинне зрошення, тому що на цій території дуже мало опадів». За даними Huawei, після завершення проекту він дозволить економити 557,6 тис. тонн вугілля щорічно.
Джерело: propozitsiya.com