Щороку в Україні вирощують 60 тисяч тонн волоського горіха і це топові позиції у Європі. Попереду за масштабами урожаю — Китай з виробництвом у 320 тисяч тонн у рік, США — 250 тисяч тонн, Іран — 140 тисяч тонн, Туреччина — 130 тисяч тонн. Про це повідомив під час конференції у Львові «Плодоовочевий рух України-2023» представник громадської організації «Зелені ініціативи Рівного», професор Петро Скрипчук.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на wz.lviv.ua.
До війни, каже пан Петро, українські аграрії, які вирощують волоський горіх, співпрацювали по грантових проєктах щодо вирощування цього горіха з білорусами. Тепер активно співпрацюють з аграріями з країн ЄС.
Україна експортує волоський горіх у країни середньої Азії, а також деякі країни ЄС.
Прибутки від цього виду бізнесу — через сім-вісім років.
«Горіх використовують для виготовлення цукерок, олії і навіть горіхового вина, — розповідає Петро Скрипчук. — Кілограм волоського горіха коштує 150 гривень».
По всій Україні аграрії вирощують фундук та мигдаль.
Тренд — щеплення фундука на молодому деревці ведмежого горіха. Серед ноу-хау аграріїв — горіхи запилюють за допомогою дронів. Таке практикують в Івано-Франківській області.
Як сказав на конференції керівник фермерського господарства, заслужений працівник сільського господарства України Василь Бабанський, сьогодні середня ціна кілограма горіха та мигдалю (у шкаралупі) — 2,5 євро. При правильному веденні бізнесу з одного гектара цих сортів горіхів можна заробити 6 тисяч 400 євро. Вартість саджанців — 1560 євро на гектар площі.
«З фундука та мигдалю найчастіше виготовляють олію і коштує невеличка пляшка не дорого — 380 гривень. Для аграріїв є сенс інвестувати у виробництво цих сортів горіхів. Споживання горіхів у світі зростає», — відзначає Василь Бабанський.
Плани українських аграріїв — вирощувати елітні сорти горіхів — пекан та чорний серцевидний горіх.
Джерело: propozitsiya.com