Єгипет виходить з договору ООН про зерно

Єгипет, один із найбільших у світі імпортерів пшениці, повідомив, що наприкінці червня вийде з договору ООН щодо зерна, що викликало занепокоєння у інших підписантів конвенції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Вихід Єгипту з багатонаціональної Конвенції про торгівлю зерном (GTC), яка сприяє прозорості ринку для подальшого торговельного співробітництва, стався після періоду потрясінь на ринках зерна, пов’язаних з війною в Україні та занепокоєнням щодо глобальної продовольчої безпеки.

Єгипет підписав GTC, єдину міжнародну угоду, що охоплює торгівлю зерном, на початку її створення в 1995 році, і є членом ради, яка керує нею з 1949 року. У лютому він подав запит на вихід із 30 червня 2023 року.

«Це надійшло без попередньої інформації. Кілька делегацій у IGC здивовані та засмучені цим рішенням», — сказав Арно Петі, виконавчий директор Міжнародної ради по зерну, яка керує угодою.

Кілька членів попросять Єгипет переглянути своє рішення, додав він.

Міністерство закордонних справ Єгипту повідомило у своїй заяві, що рішення було прийнято після того, як міністерства постачання та торгівлі дійшли висновку, що членство Єгипту в раді «не принесло жодної додаткової вартості».

Два джерела, знайомі з цією справою, які побажали залишитися анонімними, повідомили Reuters, що Єгипет заборгував членські внески IGC. У МЗС не відповіли на запитання щодо зборів.

Трейдери повідомили Reuters, що не очікують впливу на ринок зерна, але одне дипломатичне джерело повідомило, що символічно вихід Єгипту з багатонаціональної організації може бути сприйнятий як тривожний.

Війна в Україні перервала закупівлі пшениці Єгиптом минулого року, і уряд вів переговори з країнами, включаючи Індію, намагаючись диверсифікувати постачання з Чорного моря.

Незважаючи на ці зусилля, Єгипет покладався на конкурентоспроможний російський імпорт, щоб збільшити свої резерви за допомогою традиційних тендерів, деякі з яких фінансував Світовий банк, а також нетрадиційних прямих пропозицій.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *