Grain Alliance будує нові зерносховища за сприяння USAID

Проект USAID «Економічна підтримка України» закупив металоконструкції для будівництва двох зерносховищ для компанії БЗК Grain Alliance. З вересня на виробничих майданчиках компанії в Чернігівській області триває будівництво силосів для зберігання зерна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Проєкт USAID «Економічна підтримка України».

Одне зерносховище – це металева конструкція, яка має розміри 12 метрів на 40 метрів, висоту 8 метрів і може зберігати 700 тонн зерна. Друге зерносховище має розміри 20 метрів на 50 метрів і може зберігати 1 500 тонн зерна. Його будівництво ще триває. У цих зерносховищах створені всі необхідні умови для зберігання зерна.

«Частково наш елеватор на Чернігівщині постраждав ще в березні 2022 року в період активних воєнних дій в регіоні, в результаті чого зменшилися потужності зі зберігання та відвантаження зерна. Нові склади, хоч і невеликі, допоможуть у додатковому тимчасовому зберіганні в період збирання урожаю, а також в прямому експорті зерна коштом організації процесу завантаження бігбегів та постачання товару фінальному покупцю саме в такій тарі», – говорить заступниця комерційного директора з питань реалізації продукції зернової компанії Grain Alliance Людмила Урядова.

Нагадаємо, для потреб Grain Alliance Проєкт USAID цьогоріч закупив 6 телескопічних навантажувачів, 2 трактори, 8 генераторів та обладнання для наземної перевалки зерна – бункер наземний перевантажувальний та розвантажувач вагонів мобільний. Наявність такого обладнання зменшить ризики простоїв у гарячий період збору урожаю та зміцнить диверсифікацію експортних напрямків, тим самим слугуватиме стійкому розвитку компанії в період війни та після її завершення.

У залежності від ситуації на експортних ринках, а також всередині країни, використання цього обладнання допоможе агровиробнику на 20% збільшити експорт зерна.

У 2023/2024 році компанія планує експортувати орієнтовно 250 тис. тонн зерна, у 2022/2023 році об’єм експорту склав понад 200 тис. тонн. Земельний банк компанії нараховує до 60 тисяч гектарів землі у Чернігівській, Київській, Полтавській та Черкаській областях. Компанія займається вирощуванням зернових та олійних та їх експортом і входить у ТОП-20 агровиробників України.

Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *