Главная / АГРОНОВИНИ / Хліб в Україні подорожчав в півтора рази

Хліб в Україні подорожчав в півтора рази

Пшеничний хліб в Україні за останній рік подорожчав на 60%. Про це повідомили в прес-службі компанії Pro-Consulting. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

«Зростання цін на пшеничний хліб пов’язаний з скороченням виробництва та подорожчанням сировини — цукру, яєць, масложирової продукції, зростанням цін на енергоносії та пально-мастильні матеріали, а також скасуванням державного контролю цін, яка вступила в чинності 1 липня 2017 року», — пояснили експерти Pro-Consulting.

Експерти додали, що на сьогодні в Україні легально виробляється не більше 30% хлібобулочних виробів, в той час як інші 70% — тіньові виробники, які формують свій ринок сировини та здійснюють весь процес закупівлі і виробництва нелегально.

У майбутньому експерти прогнозують подальше скорочення обсягів ринку хліба, і, як наслідок, подорожчання цієї продукції.

До інформації: в березні 2019 року ціна на хліб з борошна першого сорту в Україні підвищилася на 22,3% в порівнянні з березнем минулого року та склала 18,22 грн. За даними Держстату, житній та житньо-пшеничний хліб в березні подорожчав на 20% в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року, до 19,02 грн/кг, а нарізний батон — на 20,2%, до 13,02 грн/0,5 кг.

Дисбаланс попиту та пропозиції продовольчого жита на внутрішньому ринку призвів до коливання цін на окремі види хлібобулочної продукції.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Чернівецький олійно-жировий комбінат ViOil відновлює роботу

Після зупинки на плановий капітальний ремонт Чернівецький олійно-жировий комбінат промислової групи ViOil відновлює свою роботу.  ...

David Montgomery Womens Jersey