Очікується, що виробництво цукру, включаючи ізоглюкозу (глюкозно-фруктозний сироп), в Європейському Союзі і Великобританії складе всього 16,3 мільйона тонн, що майже на 10% нижче, ніж у попередньому році, пише Норберт Леманн в своїй статті.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agrarheute.com.
Якщо виключити британське виробництво, в 2020/21 році в ЄС буде вироблено тільки 15,4 мільйона тонн еквіваленту білого цукру, що майже на 15% менше, ніж в попередньому році. Статистика заснована на даних Європейської комісії та розрахунках виробника цукру Pfeifer & Langen.
Доктор Герман Йозеф Шмітц, глава відділу сільського господарства Pfeifer & Langen, очікує, що пробіл до нового врожаю, ймовірно, буде заповнений за рахунок імпорту.
Шмітц пояснює низький європейський урожай декількома причинами: через низькі ціни на цукор фермери скоротили вирощування буряка в ЄС на 2,3% під урожай 2020 року. Виробники у Франції й Німеччині вирощували менше цукрових буряків, що також пов’язано з закриттям п’яти заводів у двох основних країнах-виробниках.
У Польщі, де цукровий буряк підтримується субсидіями, за оцінками Pfeifer & Langen, площі були збільшена на 10 000 га, але на загальну картину це не дуже вплинуло.
Справа в тому, що у Франції, найбільшій країні-виробнику, врожай цукрових буряків виявився просто катастрофічним. Сильне зараження вірусом жовтяниці буряку через розмноження переносника-попелиці й посуха призвели до найгіршого врожаю за 20 років. Шмітц оцінив спад приблизно в 25%.
У Польщі на урожай вплинула погода плюс проблеми з церкоспоріозом. У Німеччині буряк сильно постраждав від вірусної жовтяниці та посухи навесні й улітку.
У минулому році ціни на цукор в ЄС відірвалися від вкрай низького мінімуму 2019 року. За словами аналітиків Pfeifer & Langen, невизначеність через коронавирусну пандемію перешкоджає подальшому відновленню цін з березня 2020 року. Харчова промисловість замовляє менше цукру, ніж зазвичай. Середня ціна, заявлена Комісією ЄС на жовтень 2020 року, залишилася нижче контрольної ціни на рівні близько 381 євро/т білого цукру. За словами Шмітца, цього недостатньо для стійкого успішного вирощування цукрових буряків.
Подальше відновлення цін необхідно для економічного виробництва. Pfeifer & Langen очікує стабільного врожаю цукрових буряків в Європі в 2021 році.
Аналітики компанії позитивно оцінюють перспективи культури, а сам Шмітц «категорично вітав» той факт, що в Німеччині для протруювання насіння неонікотиноїдами були видані регіональні дозволи на надзвичайні ситуації.
Шмітц переконаний, що в 2022 році також будуть потрібні екстренні дозволи, так як надія на появу стійких сортів цукрових буряків із хорошою врожайністю в найближчі 3-5 років мізерно мала.
Джерело: propozitsiya.com