Як фермер з Луганщини вирощує саджанці лохини на Івано-Франківщині

Сергій Соколов

Сергій Соколов вирощує саджанці лохини у селі Рошнів, що на Івано-Франківщині. Чоловік родом з Луганської області. На Прикарпаття переїхав у 2014 році, розповідає фермер.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на versii.if.ua.

«Щира, добра Франківщина прийняла нас. Ми почали тут розвивати свою справу», — каже Сергій Соколов.

Займатися ягідними культурами Сергій почав ще на батьківщині. Чоловік — кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садово-паркового господарства та екології Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка.

«Маючи освіту фермерську, плодівничу, хотілося займатися тим, що до душі. З 2004 року в нас була розроблена ціла програма розвитку ягідних культур на сході України у Луганській області. І тоді я почав займатися новою культурою — лохиною», — розповідає Сергій Соколов.

Сергій Cоколов вирощує майже 15 сортів саджанців лохини. Фермер розповів, які сорти полюбляє найбільше: «Серед ранніх — це сорт Дюк. Нам він дуже подобається. Ми поки не бачимо йому заміни. Нам дуже подобається за своїми «працьовитими характеристиками» середньо-пізній сорт Чандлер. Із середніх сортів — Блюкроп — він надійний, щоб не було, особливо для тих, хто хоче взяти для дому».

У 2008 році чоловік з командою вивів власний сорт лохини — Фіолент.

«Сорт Фіолент був створений безпосередньо для технічних потреб. Він — чудовий на смак, невибагливий. Фіолент був створений, щоб його можна було поїсти свіжим, і щоб він йшов на переробку», — розповідає Сергій Соколов.

Фермер каже, найважливіше — якість посадкового матеріалу.

«Своєю якістю ми закладаємо майбутнє росту і розвитку плантації. Ягідна сфера — це і прибуток, і мистецтво, і робота, і наука. Одне без одного існувати не може», — каже фермер.

«Що більше людей будуть освічені, професійні в нашій галузі, то нам буде краще займатися ягідним бізнесом, який тішитиме нас — українців, і вже в перспективі можна займатися експортом», — каже Сергій Соколов.

Окрім лохини фермер вирощує саджанці малини, ожини та жимолості.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *