Як і для кого працюватиме Фонд часткового гарантування кредитів

В Україні 25 січня запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (ФЧГК). За його підтримки аграріям з земельним банком до 500 га буде легше отримати фінансування під розвиток. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Delo.ua.

Роботу ФЧГК український уряд започаткував за підтримки Євросоюзу та Світового банку. Фонд – неприбуткова організація, яка гарантуватиме українським банкам до 50% зобов’язань аграрія-позичальника за інвестиційними кредитами та кредитами на фінансування оборотного капіталу. Максимальна сума позики, на яку поширюватиметься гарантія – до $800 тис. (30 млн грн).

Як і для кого працюватиме ФЧГК

Українські фермери з зембанком до 500 га найчастіше не мають тривалої кредитної історії, тому не мають можливості брати позики під адекватний річний відсоток. Через це дрібні агровиробники віддають перевагу «коротким» кредитам для покриття поточних потреб, позики для інвестицій для них фактично недоступні. Ситуацію має виправити ФЧГК, що видаватиме портфельні гарантії до 50% непогашеної суми заборгованості за індивідуальним кредитом фермера.

ФЧГК стягуватиме з банків-партнерів:

  • комісію за надання гарантії – 0,5% від суми наданої гарантії, сплачується одноразово;
  • комісію за управління – 0,5% річних, сплачується щоквартально за фактично використану суму гарантії.

Фонд не надаватиме гарантії аграріям, які вже мають перед ним прострочену заборгованість. Також гарантії ФЧГК не можуть поєднуватися з гарантіями, виданими за іншими програмами.

Які кредити гарантує

Фонд гарантує два види кредитів: інвестиційні (в тому числі для купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення) і кредитні лінії для поповнення обігових коштів. 

Термін надання гарантії: на термін дії кредитного договору, але не більше 10 років. Інвестиційний (на обладнання – до 7 років, на купівлю землі до 10 років), на оборотний капітал – до 3 років.

Кому потрібні гарантії на кредити

В ході презентації було опубліковане дослідження портрету потенційного аграрія-отримувача позики під часткову гарантію Фонду. Згідно з ним, в Україні в 2022 році було зареєстровано 29,4 тис. сільгоспвиробників, з них 23,1 тис. обробляють до 500 га.

Соціологічні опитування показують, що 76,5% цих сільгоспвиробників готові взяти кредит для інвестицій чи поповнення оборотного капіталу, якби мали таку можливість. Тобто, потенційно 17,7 тис. аграріїв можуть стати клієнтами ФЧГК.

Через відсутність гарантій розміри кредитів в сільському господарстві залишаються невеликими – лише 10% позичальників востаннє отримували позику більше 2,8 млн грн, а 5% – більше 4 млн грн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *