Власний трактор або мінітрактор здатний підвищити ефективність обробки землі і вирощування сільгоспкультур в десятки разів. З його допомогою ви зможете виконувати практично повний цикл операцій на ділянці, починаючи від орання городу або поля, і закінчуючи перевезенням врожаю.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Украгроконсалт.
Загалом, придбання «залізного помічника», — досить серйозна, але вигідна інвестиція, яка при правильному підході окупить себе не один раз. Головне, правильно визначити свої цілі і купити відповідний тип техніки. Ну і, звичайно ж, в разі необхідності пройти процедуру реєстрації відповідно до вимог Закону.
Коли потрібно реєструвати, а коли ні
Це залежить від того, як ви збираєтеся використовувати трактор/мінітрактор. Наприклад, якщо покупка обумовлена необхідністю обробки землі тільки на своєму городі або полі, реєстрація не потрібна. В такому випадку його можна прирівняти до звичайного мотоблока і вважати не транспортним засобом, а просто інструментом для роботи. Реєструвати його не потрібно.
Відповідно земельна ділянка повинна знаходитися там, куди ви можете дістатися, не виїжджаючи на проїжджу частину. Також цей принцип можна застосувати, якщо для транспортування техніки по автодорогах до ділянки ви використовуєте автопричіп або автотрейлер.
Якщо ж є ймовірність, що ви будете добиратися до місця роботи по автодорогах своїм ходом, то реєстрація обов’язкова. В іншому випадку буде штраф, а можливо, і вилучення трактора/мінітрактора на штрафмайданчик.
Де і як реєструвати
Цим займаються не органи МВС, як багато хто подумає, а Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів — Держспоживслужба.
При покупці спецтехніки потрібно подбати про підготовку наступних документів:
заява в Держспоживслужбу;
- власний паспорт та картка ідентифікаційного номера;
- документ, що підтверджує право власності (договір купівлі-продажу);
- документи про оплату передбачених податків і зборів (видаються в Держспоживслужбі);
- техпаспорт на машину з відміткою про її зняття з обліку;
- митна декларація;
- акт присвоєння ідентифікаційного номера;
- висновок фахівця.
Якщо техніка реєструється вперше, знадобляться наступні документи:
- декларація про відповідність;
- сертифікат затвердженого типу;
- сертифікат відповідності.
Звернутися в Держспоживслужбу потрібно протягом 10 днів з моменту покупки спецтехніки, так як саме стільки становить термін дії транзитних номерів. Сама процедура реєстрації займає до 7 днів.
Під час дії воєнного стану в Україні для тимчасової реєстрації потрібна заява, договір купівлі-продажу, копія паспорта власника техніки або його представника.
Щоб під час постановки на облік не виникали зайві проблеми, рекомендуємо зв’язатися з територіальним органом Держспоживслужби і уточнити, що потрібно для отримання послуги. Робити це краще перед покупкою машини, щоб ви вже могли задавати конкретні питання продавцю про наявність тих чи інших документів.
Також важливо розуміти, що для їзди по автодорогах на мототракторі/тракторі потрібні водійські права відповідної категорії (A1, A2 або B). Вибір категорії залежить від потужності техніки.
Джерело: propozitsiya.com