Як роботи змінюють сільське господарство: досвід світових компаній

Американські фермери переживають кризу: обсяг врожаїв зростає, а збирати їх – нікому. Все менше людей хочуть займатися важкою сезонною роботою, яка до того ж часто не приносить великих грошей. Замінити їх можуть роботи. Однак це, вважають вчені, зажадає від сільського господарства кардинальних змін. І на те є свої причини. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на trademaster.ua.

Експеримент компанії Driscoll

Driscoll вважається одним з найбільших американських постачальників ягід. Попит на їхню продукцію останнім часом піднявся – однієї тільки полуниці жителі США почали купувати майже в два рази більше. Однак проблема робочих рук, а саме – рук, які будуть збирати ягоди, в компанії майже не залишилася. Це підштовхнуло Driscoll до співпраці з робототехнікою. Так, розробники нових технологій можуть безкоштовно тестувати свої машини на полях компанії.

Нового роботу-прибиральникові дають невелику ділянку (близько однієї десятої акра), де він намагається зібрати урожай стиглих ягід. Поки що, втім, справи йдуть не дуже успішно. За заявою Driscoll, нові роботи вже в стані зрозуміти: дозріла ягода, чи ні. Але до людини їм все ще далеко.

Однак приклад цієї компанії цікавий нам не лояльністю компанії до робототехнічних інновацій. Керівництво Driscoll одним з перших всерйоз задумалося над зміною принципів посадки рослин для зручності збору врожаю роботами.

Зокрема, грядки з полуницею компанія планують робити на підвищеннях: так механізмам буде легше їх прибирати. Коштувати нові грядки будуть $ 80 тисяч за акр – на противагу минулим $ 30 тисяч. Однак Driscoll це не зупиняє: в компанії вважають, що людям теж буде простіше прибирати нові грядки, а значить, інвестиція окупиться в будь-якому випадку.

Професор біоінженерії Стравос Вугіукас, команда якого працює над створенням ефективного робота-прибиральника, вважає: сади майбутнього зовні будуть нагадувати фабрики по своїй геометрії і структурі. Адже для успішного симбіозу людей і машин вже недостатньо одних тільки технологічних рішень.

У механізмі, який розробляє разом з колегами Вугіукас, алгоритм може розрахувати, де саме на дереві розташовуються плоди, і з якою швидкістю працює кожен із співробітників, після чого спеціальна установка зможе підняти частина працівників вгору (до плодів) в потрібний момент, щоб зробити процес збору врожаю оптимальним.

Генетичне редагування – ще один варіант примирити сільське господарство і сучасні технології. Стартап під назвою RootAI вже продає «відредаговане» сорти томатів, які призначені спеціально для збору роботами.

Який саме шлях стане ефективним для сільського господарства – покаже тільки час. Швидше за все – найближчим. Тим часом, інженери у всьому світі продовжують працювати над новими ІІ-рішеннями для агробізнесу: безпілотними тракторами, інтелектуальними системами доїння, роботами, прополюють грядки, і так далі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *