Аграрний сектор, навіть в умовах кризи, залишається одним із небагатьох, які ще тримають позиції. Цим він, безумовно, приваблює до себе охочих до легкої наживи.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zib.com.ua.
Через недосконалість правової та судової систем і відсутність дієвих та ефективних механізмів захисту прав агробізнесу продовжує прогресувати таке явище, як рейдерство. З року в рік форми та методи рейдерських атак змінюються, але не стають менш небезпечними. І базуються вони на недоліках законодавства, слабкості правоохоронної системи, та корупції.
Перше, на що необхідно звернути увагу, — це запити до сільської ради з іншої області з вимогою надати певні дані. Наприклад, доволі часто рейдери використовують адміністративний ресурс податкової, надсилаючи запити з вимогами надати відомості про те, що засівалося на полях протягом останніх трьох років. Запит, який містить вимогу про надання будь-якої нетипової інформації, є способом перевірки ставлення місцевої влади до вашого бізнесу.
По-друге, необхідно регулярно підіймати голову. Дрони над вашими полями — не випадковість. Зазвичай після попередньої розвідки вчиняються дії для фальсифікації документів. Як показує практика, поліція не здатна на місці зрозуміти, де чиє поле, тож наявність фіктивних документів допомагає швидко зібрати врожай та перепродати його (хоч і за заниженими цінами).
Поява коштовних авто, осіб у гарних костюмах та раптові візити до місцевих органів влади повинні змусити перевірити власні документи. Побічною вказівкою на те, що вас готуються відвідати незвані гості, є витяги щодо земель, які ви орендуєте або власником яких є. Найбільш вразливими є ті, хто має велику відстань між полями, які перебувають в обробітку. Зокрема, у поле зору рейдерів зазвичай потрапляє малий та середній бізнес.
Як наголосив адвокат Віктор Кобилянський, рейдерство не існує без корупції, а головний захист для аграрія — це гарні стосунки з органами місцевої влади та орендодавцями. Адже вони першими побачать чужу зацікавленість вашим майном.
Як не дивно, ваша репутація суттєво впливає на долю бізнесу. Зокрема, незадоволені орендодавці доволі часто допомагають рейдерам, надаючи відомості та документи. Завдяки цьому укладені договори оренди визнаються недійсними або ж нікчемними. А, доки ваша справа розглядатиметься в суді, урожай устигнуть зібрати, навіть муку із зерна змолоти.
Тож куди бідному селянинові податися? Експерти прогнозують появу озброєних селянських угруповань, які почнуть власними силами боронити приватну власність. Утім, для агросфери це не дивина, адже палаючі шини та майдани протягом останніх років мала чи не кожна область.
Джерело: propozitsiya.com