Як вибори можуть вплинути на курс долара в Україні

Березнева динаміка гривні буде, як завжди, спокійна в цей період, не дивлячись на вибори, які відбудуться в кінці березня. З великою часткою ймовірності вони не пройдуть в один тур, і цей фактор буде ще залишатися в силі до квітня. У зв’язку з цим, побоюючись найгіршого сценарію, багато інвесторів взяли паузу вже в лютому та призупинили і так скромну інвестиційну діяльність, пов’язану з купівлею українських боргових паперів, які і в попередніх періодах впливали на курс гривні, зокрема на його стабілізацію і зміцнення. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційний портал delo.ua.

Так, за період з січня по лютий гривня отримала приплив нових коштів з боку нерезидентів. Сприяла цьому висока ставка НБУ. Загальний обсяг покупок ОВДП за цей період склав близько 12 млрд гривень. Сума не є захмарною для боргового ринку, з урахуванням того, що в Східній Європі в січні провели операцій на борговому ринку на $7 млрд. Незважаючи на це, гривня отримала додатковий стимул для зростання. Швидше за все, в березні цього року такої щедрості ми не побачимо. Важливо відзначити, що ще в березні минулого року нерезидентами було куплено паперів на суму близько $14 млрд. Таким чином, такий основний драйвер, як нерезиденти, які не будуть задіяні повною мірою, в зв’язку з чим динаміка зростання гривні буде сповільнюватися.

Зовнішньоекономічні ризики для нас поки не є критичними. В рамках переговорів США та Китаю можуть бути досягнуті нові домовленості щодо торговельних мит, що і знизить ризики світової торгівлі. У той же час мита відкривають для нас додаткові можливості для експорту: зокрема на ринку сої, імпорт якої зі США обклали в Китаї торговими митами, а це дасть можливість для експорту нашої сої на китайський ринок.

На даний момент споживання сої в Китаї перевищує обсяги в 100 млн тон щорічно, чим вже активно користується Росія та починає активно освоювати вирощування її в Амурській області.

Інші зовнішні економічні ризики поки не мають реального втілення в життя, також як і розмови про уповільнення європейської економіки поки не мають реального підтвердження. А ризики євроскептиків та мігрантів витрачали свою силу в поточному кварталі. У зв’язку з цим загальна світова напруженість знижується і зростає апетит до ризику в інвесторів, за рахунок чого вже після виборів гривня може вийти на зовнішні ринки позик і може знизити навантаження на бюджет в зв’язку з піковими виплатами за держборгом.

Таким чином, з огляду на фактори, які перераховані вище, гривня зупиниться на поточній оцінці 26,7. Такий фактор невизначеності, як вибори, не буде дозволяти нарощувати темпи покупки гривні для інвестиційних цілей, в той же час негативу як такого чекати також не варто — наша національна валюта буде продовжувати торгуватися в діапазоні в 26,5-27 гривень за долар в рамках поточного місяця, в залежності від новинного фону, який Україна продемонструє для зовнішніх інвесторів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *