У зв’язку із відкриттям ринку землі, Закон передбачає переважне право при купівлі-продажу земельної ділянки.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на finance.
Недотримання переважного права може призвести до визнання договору купівлі-продажу земельної ділянки недійсним.
Переважне право діє виключно щодо купівлі-продажу земельної ділянки. При інших способах відчуження землі, як то міна, дарування, продаж для суспільних потреб, переважне право не допускається.
Під час купівлі-продажу земельної ділянки переважне право на її придбання може бути передано іншій особі з обов’язковим письмовим повідомленням про це власника земельної ділянки.
Відповідно до Закону України «Про оренду землі» орендар не має переважного права на купівлю орендованої земельної ділянки у разі її продажу. Тобто, навіть якщо у договорі оренди передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки, відповідно до закону він не буде мати реального переважного права. За орендарями зберігається лише переважне право на продовження договору оренди (укладення договору оренди на новий строк).
Однак, якщо сторони уклали між собою не договір оренди, а договір емфітевзису (право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб), в якому передбачили переважне право користувача на викуп землі, то таке переважне право, яке ґрунтується на договорі, і зареєстроване в установленому порядку, буде законним та може бути використане.
Джерело: propozitsiya.com