Якщо не можна буде продати зерно, немає сенсу його сіяти, — Андрій Бут

Агровиробники потерпають від збитків через величезні черги в портах, адже через місяць закінчується термін дії угоди щодо «зернового коридору», і що чекає на зерновий ринок — невідомо, розповів директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності Групи АГРОТРЕЙД Андрій Бут.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Agrotrade Group.

«Зерновий коридор хоч і працює, але дуже нестабільно. Наприклад, за день інспекцію мають пройти близько 12 човнів на вхід і вихід. Але бувають дні, коли кількість інспекцій значно скорочується або взагалі їх не проводять, що зрештою призвело до того, що сьогодні в Стамбулі стоять близько 150 пароплавів різного розміру. Черга величезна. Очікування на вхід – 8 днів, на вихід – щонайменше два тижні, а іноді й більше. Через це агровиробники несуть чималі збитки. Так, наприклад, за пароплав на 25 тисяч тонн треба заплатити 20-23 тисячі доларів на добу», — розповідає Бут. 

Інша проблема, за словами експерта, в тому, що пароплави для завантаження доводиться чекати по кілька тижнів, в результаті, в портах України катастрофічно бракує місця для зерна, що тягне за собою падіння цін всередині країни. Наприклад, якщо в розпал роботи «зернового коридору» ціна на кукурудзу становила 225 доларів за тонну, то тепер впала до 210 доларів і продовжує зменшуватись. 

«У цих без того нелегких умовах вартість фрахта становить майже вдвічі більше, ніж було до війни. Адже сьогодні вантажовідправники бояться, що судно зайде в Україну і застрягне на півроку через закінчення дії «коридору». Тому планування відвантажень на другу половину листопада практично відсутнє, а додаткові продажі майже зупинилися», — пояснює Андрій Бут. 

Ситуація з експортом без сумніву позначиться на планах агровиробників щодо посівної структури.

Уже зараз українські аграрії намагаються вийти з ситуації, суттєво зменшуючи посіви озимої пшениці, а кукурудзу замінюючи соняшником або соєю. Проте, якщо експорт з України не налагодиться, наступного року нас чекатиме падіння цін вже на ці культури.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *