Главная / АГРОНОВИНИ / Якщо обіцяні фінансові інструменти не будуть створені, ми наполягатимемо на відстроченні відкриття ринку землі, — Геннадій Новіков

Якщо обіцяні фінансові інструменти не будуть створені, ми наполягатимемо на відстроченні відкриття ринку землі, — Геннадій Новіков

17 лютого 2021 року, Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» виступив спікером на III Business & Legal Agri Forum. Мова йшла про фінансові інструменти, якими реально може скористатися малий та середній бізнес та про проблеми в залученні коштів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на auu.org.ua.

«Повинен сказати що в цьому році дійсно багато було зроблено в питаннях фінансування аграріїв. Наприклад програма 5-7-9, знизилася ставка оподаткування. Але хотілось би сказати про інше. Майже 16 млрд грн сільгоспвиробники отримали через програми підтримки сільгоспвиробників, але близько 80% від цієї суми було використано на рефінансування кредитів. Нічого поганого в цьому немає, їх отримали аграрні компанії, проте доля малого і середнього бізнесу у рефінансуванні дуже низька. І зараз якщо подивитися на пропозиції банків, то багато є обмежень, кредитують понад 500 га найменше що бачив понад 100 га, а тоді вибачте про яке сімейне фермерство ми говоримо?», — зауважив Голова ГС «АСУ».

Сьогодні банки ще не готові кредитувати саме малих існуючих ферм, малого бізнесу. Саме тому держава має створити інші інструменти це і фонд підтримки розвитку фермерських господарств і інші фінансові інституції, які повинні мати інші критерії до кредитування. Експертами ГС «АСУ» досить добре вивчено фінансовий сектор з аграрної точки зору, на жаль попит і пропозиція різняться в рази. Аграріям критично не вистачає фінансування, навіть не кажучи про відсотки за якими вони кредитуються.

1 липня 2021 року відкривається ринок землі. Де отримати кошти на її купівлю? Існуючі інструменти не відповідають реальним можливостям фермерів і гарантійний фонд не вирішує питання. Велика кількість коштів, які акумулюються на купівлю землі, буде за рахунок обігових коштів, бо інших в господарствах просто немає. Тому якщо держава хоче підтримати сільгоспвиробників, має бути створено окремий інструмент їх фінансування.

АСУ наполягає на створенні, під відкриття ринку землі, іпотечної установи, яка б кредитувала на 10 і більше років під заставу землі. Інструменти, які створено на цю мить кредитують на рік або на три роки. За цей час земля не може окупитися, це надто дороге задоволення. Тому зараз ми говоримо про те що наявних фінансових інструментів, у рік введення ринку землі критично не достатньо.

«Якщо державою не буде створено умов для реальної фінансової підтримки малих та середніх сільгоспвиробників ми будемо наполягати на відтермінуванні строку введення ринку землі. При прийнятті «закону про ринок землі» було передбачено створення таких інструментів, а якщо влада не виконує свої обіцянки, тоді треба відтерміновувати строк введення ринку землі до їх створення. До слова, експертами АСУ разом з іншими аграрними асоціаціями розроблено законопроєкт про іпотечну установу, ми пропонуємо з ним ознайомитися», — резюмував Геннадій Новіков. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Шахрайства з добривами почастішали

Ошуканим виявилось підприємство із Кам’янця-Подільського, яке вирішило закупити добриво через Інтернет, спокусившись на помірковану ціну. ...

David Montgomery Womens Jersey