Главная / АГРОНОВИНИ / IBAN в Україні: що це взагалі таке і яка від нього користь

IBAN в Україні: що це взагалі таке і яка від нього користь

Вже з 5 серпня банківські рахунки громадян почнуть переводити у формат 29 цифр — до стандарту IBAN. Згідно з розпорядженням Нацбанку, в Україні розпочалося запровадження стандарту IBAN. Коротко пояснюємо, що це таке і яка від нього користь. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на bbc.com.

IBAN (англ. International Bank Account Number) – це міжнародний формат коду банківського рахунку кожного клієнта, що відповідає вимогам ISO 13616 та використовується для здійснення міжнародних банківських переказів. Зараз такий код використовується більше, ніж в 60 країнах світу.

Колись він створювався для стандартизації банківських розрахунків всередині ЄС, але пізніше поширився й на інші країни. По суті, головною відмінністю від українського формату є кількість символів в номері рахунку.

Згідно з поясненням НБУ, з 5 серпня 2019 року нові рахунки клієнтам українські банки відкриватимуть вже відповідно до вимог стандарту IBAN, тобто з вказівкою коду країни, банку тощо.

Але йдеться саме про нові рахунки. Ті рахунки, які вже створені, банки змінюватимуть відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням чинного номера аналітичного обліку.

А вже з 1 листопада  IBAN-стандарт стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах.

У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року клієнти банків у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» та «Рахунок» у будь-яких варіаціях, тобто паралельно працюватимуть обидва стандарти.

«Усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються чинними, вони є платіжним інструментом, який надає клієнту можливість за допомогою платіжного пристрою, зокрема ініціювати переказ коштів з банківського рахунка», — наголошують у Нацбанку.

Також відомо, що нові номери звичайних користувачів, а також бізнесу будуть доступні в мобільному додатку банків вже з 5 серпня.

При цьому нових договорів з банком або переоформлення рахунків клієнтів не вимагатимуть.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Без заробітчан не впораються. Принц Чарльз закликав британців допомогти зібрати врожай

Принц Чарльз Після введення карантинних обмежень у Британії не вистачає робочих рук для сільського господарства. ...

David Montgomery Womens Jersey