Главная / АГРОНОВИНИ / Імпорт картоплі з Білорусі збив ціни в Україні

Імпорт картоплі з Білорусі збив ціни в Україні

Імпорт картоплі з Білорусі та початок збирання в господарствах населення збили ціни в Україні. Зазначається, що в кінці попереднього тижня ціни на українську картоплю ще були найвищими в регіоні. Однак до кінця доби 26 серпня ціни в Україні вже були нижче, ніж у сусідній Польщі. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Економічна правда».

Серед факторів, які привели до тиску на ціни, аналітики назвали зростання пропозиції продукції на ринку і прибирання картоплі населенням.

«Різниця в ціні на картоплю в Україні та Білорусі на попередньому тижні була достатньою для активізації поставок на українській ринок продукції з сусідньої країни, що призвело до зростання пропозиції продукції на ринку і почало тиснути на ціни», — зазначили аналітики.

Окрім того, населення традиційно збирає картоплю під час національних свят, що також призвело до різкого зростання пропозиції картоплі на ринку.

Також, зазначають аналітики, великі покупці картоплі у вихідні переважно відпочивали, що і призвело до істотного перевищення пропозиції над попитом на оптових ринках.

«У середньому картопля подешевшала на 2-2,5 грн за період свят, що стало найбільш різким зниженням цін у цьому сезоні», — підкреслили експерти.

Водночас рівень цін на картоплю як і раніше залишається дуже високим.

У минулому році в цей же час ціни на нього в Україні, Росії, Білорусі та Польщі були практично однаковими — близько 14-15 центів США за кг. Наразі подібний рівень цін є тільки на ринку Російської Федерації — там картопля продається за ціною 16-18 центів США за кг.

В Україні та Польщі ціни майже вдвічі вищі, ніж роком раніше, а в Білорусі — на 30-40% вищі, ніж роком раніше.

За інформацією EastFruit, врожайність картоплі в господарствах населення багатьох регіонів країни в цьому році буде порівняно низькою в силу несприятливих погодних умов.

До інформації: в кінці травня-2019 ціни на молоду картоплю впали до найнижчого за 3 роки рівня.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Ціни на кавуни в Україні втричі вищі за торішні

Українські виробники на початку серпня, попри сезонне зниження цін, відвантажують кавуни майже втричі дорожче, ніж ...

David Montgomery Womens Jersey