Індекс продовольчих цін FAO в лютому становив 180,5 пунктів, що на 1,9 пункту, або на 1%, нижче, ніж у січні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на FAO.
Разом з тим це на 8,1% вище рівня лютого минулого року. Це перший місяць, коли зафіксовано спад, після чотирьох поспіль місяців зростання.
Загальне зниження індексу стало наслідком різкого зменшення світових цін на рослинні олії і меншою мірою на м’ясо і зерно. Цього зниження не змогло компенсувати навіть зростання цін на молочні продукти і цукор.
Індекс цін на зерно склав у лютому 167,8 пунктів, що на 1,5 пункти, або на 0,9%, нижче, ніж у січні. Зокрема, знизилися ціни на всі основні зернові культури, крім рису. Зниження цін на пшеницю стало наслідком як насичення ринку, так і впливу на світову торгівлю коронавірусу. Останній змусив прогнозувати зниження попиту на корми, що сприяло подешевшанню кукурудзи.
Індекс цін на рослинні олії становив 158,1 пунктів, що на 18,2 пункти, або на цілих 10,3%, менше, ніж у січні. Так закінчився цикл зростання цін, що тривав з липня 2019 р. Такий спад був спричинений зниженням цін на пальмову олію на 12%, і тут не обійшлося без впливу коронавірусу. Оскільки «робить погоду» на ринку рослинних олій саме пальмова олія, то її здешевлення спричинило аналогічні тренди в сегментах соняшникової, соєвої та ріпакової олій. Тут провідну роль зіграли побоювання, пов’язані з коронавірусом.
Індекс цін на молочну продукцію зростає вже 4-й місяць поспіль, досягнувши в лютому 209,8 пунктів, що на 4,6% більше, ніж у січні і на 9% більше, ніж рік тому. Натомість індекс цін на м’ясо знизився на 2% порівняно з січнем, хоча це досі на 9,8% більше, ніж рік тому.
Індекс цін на цукор зростає 5-й місяць поспіль і підвищився в лютому на 9 пунктів до 209,7 пунктів, тобто, на 4,5%, до найвищого з травня минулого року рівня. Підтримку цінам надають прогнози зниження виробництва в Індії й Таїланді через затяжну посуху та зростання попиту в Індонезії. З іншого боку, стримує зростання цін ослаблення курсу бразильського реала.
Переклав Богдан Малиновський, [email protected]
Джерело: propozitsiya.com